Kamera samochodowa w lusterku – co powinieneś o niej wiedzieć


Kamera samochodowa w lusterku – co powinieneś o niej wiedzieć
2018-10-26
Kamera samochodowa to gadżet, który zachęca do siebie coraz większą ilość osób, dając wiele możliwości i cechując się niezwykłą funkcjonalnością. Jej wersja w lusterku z pewnością przypadnie każdemu do gustu. Dlatego w poniższym artykule przedstawimy najważniejsze informacje o tym urządzeniu.
Dyskretne i funkcjonalne urządzenie

Tradycyjny montaż kamery samochodowej kojarzy nam się z jej zainstalowaniem najczęściej na desce rozdzielczej bądź przedniej szybie pojazdu. Niektórzy producenci oferują nam nieco dyskretniejsze rozwiązanie, w którym samo urządzenie nie będzie od razu rzucać się w oczy. Jest to kamera samochodowa w lusterku. To nic innego jak wbudowane urządzenie w obudowę lusterka, zapewniające widok na całą drogę. Ponadto często w zestawie mamy drugą kamerę – cofania, którą montuje się z tyłu samochodu. Wówczas w takim wariancie mamy aż dwa urządzenia, które z pewnością sprawdzą się z naszym pojeździe. Pierwsza z nich rejestruje oczywiście wszystko, co dzieje się z przodu, jak i lekko po bokach ze względu na zdecydowanie szerszy kąt widzenia. Umieszczona i wbudowana w lusterko wsteczne pozwala nam na jej dyskretne zamontowanie, co z pewnością sprawi, że nie każdy będzie świadomy, że akurat posiadamy takie urządzenie w naszym samochodzie. Drugi wariant w zestawie to kamera cofania, która umożliwia nam podgląd obrazu cofania lub parkowanie również w lusterku, gdy tylko wrzucimy bieg wsteczny. Zdecydowanie ułatwi nam to oba te manewry, jeśli akurat wykonujemy je w trudnych warunkach.

Przeczytaj również:


Najważniejsze parametry

Należy oczywiście jeszcze wspomnieć o parametrach. Zacznijmy od kąta obrazu. Z przodu, jak przedstawiliśmy wyżej jest on szerszy (zazwyczaj 170 stopni), a z kolei z tyłu w kamerze cofania kąt wynosi już tylko 120 stopni. Jednak nie jest to żaden problem, który uniemożliwiałby nam podgląd i nagrywanie odpowiednich obrazów. Ponadto nie można zapominać o samej jakości, która powinna być jak najlepsza, jeśli zależy nam na nagrywaniu wyraźnych filmów wraz ze stabilizacją obrazu. W tym wypadku niektóre z modeli oferuje nam oczywiście jakość FullHD, a niekiedy nawet 2K lub 4K. Wiele takich urządzeń posiada również dodatkowe funkcje, które mają na celu poprawić funkcjonalność kamery. Jest to m.in. detekcja ruchu, która pozwala na automatyczne nagrywanie obrazu w momencie wykrycia ruchu lub drgań przed obiektywem. Z pewnością funkcja ta sprawdzi się, gdy pozostawimy nasz samochód na parkingu. Również warto wspomnieć o czujniku wstrząsów, która sprawi, że film zostanie nagrany, mimo dużej siły uderzenia – jest to tzw. G-Sensor. Nagranie nie zostanie wówczas usunięte przez inne i będzie zabezpieczone, jeśli dojdzie do poważnego wypadku o dużej sile. Oczywiście kamera samochodowa w lusterku sprawdzi się również po zmroku, dzięki trybie nocnym.

Wiele urządzeń tego typu coraz częściej dopasowuje się do rozwiązań technologicznych, które pojawiają się na rynku. Kamera samochodowa w lusterku to sprzęt, który przystosowany jest do każdych warunków poprzez szereg funkcjonalnych parametrów i funkcji, a także dzięki dyskrecji i przemyślanemu montażowi.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl