Jaka kamerka samochodowa? Czym kierować się przy wyborze?


Jaka kamerka samochodowa? Czym kierować się przy wyborze?
2022-01-17
Kamera samochodowa to małe akcesorium, które jest niezwykle przydatne. W razie stłuczki, wypadku czy innej niebezpiecznej sytuacji na drodze nagranie z urządzenia może posłużyć jako dowód w sprawie. Czy warto kupić rejestrator jazdy? Jaką kamerę samochodową wybrać? Sprawdź!


Jaką kamerkę samochodową wybrać na początek?


Najtańsze widoerejestratory można już kupić od 100 zł, a nawet taniej. Jednak czy warto taką kamerę posiadać, nawet jako pierwsze urządzenie? Niestety tego typu rejestratory jazdy mają słabą rozdzielczość i jakość nagrania, dlatego film będzie zamazany lub wręcz nieczytelny. Zainstalowane parametry są bardzo podstawowe —  często nie ma możliwości znalezienie takich funkcji jak: tryb nocny, parkingowy czy G-Sensor. Kąt widzenia obiektywu również może nie być satysfakcjonujący. 


W przedziale cenowym od 200 do 500 zł masz dużo większy wybór wideorejestratorów różnych firm, na przykład NextBase. Kamery samochodowe nagrywają w jakości HD lub FullHD, a kąt widzenia obiektywu może być nawet do 140 stopni. Takie pole widzenia urządzenia sprawia, że nagrywany jest nie tylko pas ruchu przed maską, ale również pasy obok. Posiadają też niezbędne funkcje jak czujnik ruchu, moduł GPS, tryb nocny czy G-Sensor i wiele innych. Warto zwrócić uwagę, czy jest możliwość nagrywania w pętli. 

Natomiast wideorejestratory powyżej 500 zł pozwalają na nagrywanie wideo w jakości 4K, a oprócz tego posiadają szereg zaawansowanych funkcji. Firma NextBase w swoich kamerach zainstalowała między innymi: stabilizację obrazu, automatyczne wezwanie pomocy w razie wypadku oraz są kompatybilne z systemem Alexa czy what3words. 

Jeśli chodzi o kupno po raz pierwszy takiego sprzętu należy zastanowić się jakie funkcje będą Ci potrzebne, a jakie niekoniecznie. Postaraj się nie kupować najtańszego urządzenia, ponieważ możesz się zawieść jego jakością. Warto też pomyśleć nie tylko o kamerze przedniej, ale również tylnej. Taka kamera zarejestruje to co dzieje się za Twoim samochodem, a także pomoże w czasie parkowania — jeśli zainstalujesz ekran LCD w kokpicie. Niezbędne funkcje kamery samochodowej


Jedną z najbardziej bagatelizowanych funkcji w wideorejestratorze jest nagrywanie w pętli, które ułatwia codzienne życie kierowcy. Dlaczego? Ponieważ nie musi on kasować ręcznie zapisanych filmów na karcie pamięci. Nagrywanie w pętli pozwala na nadpisanie starych plików tymi nowszymi w razie zapełnienia pamięci karty. Pewnie zastanawiasz się co z ważnymi wideo z kolizji? Niektóre modele posiadają funkcję File Protect, np. kamery z NextBase i ręcznie możesz zablokować dany plik. Nie zostanie on skasowany, nawet przypadkowo. 

Przed usunięciem ważnego filmu chroni też kolejna funkcja zwana G-Sensor. W razie wypadku czy stłuczki, kiedy kamera poczuje uderzenie w samochód zaczyna nagrywanie całego zdarzenia oraz automatycznie blokuje wideo. Kierowca w takiej sytuacji może zapomnieć zrobić to ręcznie, dlatego też producenci zadbali o to, by sprzęt zrobił to za nas. 

Tryb parkingowy to ciekawa opcja, która pozwoli Ci na spokojny sen, jeśli swoje auto parkujesz na osiedlowym niestrzeżonym parkingu. Czujnik ruchu w trybie parkingowym sprawia, że gdy urządzenie wyczuje ruch w okolicy pojazdu zaczyna nagrywać. W razie kolizji na parkingu czy zarysowania auta Ty będziesz miał dowód i numery rejestracyjne pojazdu sprawcy — nie zostaniesz z kosztami naprawy, a winny zostanie ukarany. 

Moduł GPS, chociaż obecnie jest w prawie każdym smartfonie to korzystanie z niego w kamerze jest dużo prostsze. Oprócz tego, że wskażę drogę do celu to również pokaże Ci, jaką trasę przebyłeś oraz z jaką prędkością się poruszał samochód. W razie kradzieży w łatwy sposób zlokalizujesz swój samochód. Te dodatkowe narzędzia w kamerach samochodowych znacznie ułatwią Ci życie!Funkcje w kamerach samochodowych potrafią zaskoczyć, ponieważ nie pomyślałbyś nawet, że taka opcja może się przydać. Ciekawym rozwiązaniem jest stabilizacja obrazu — niezależnie od warunków na drodze: licznych dziur, lub trasy off-road, Twój film będzie idealnie nakręcony jak przez profesjonalnego kamerzystę. 

Tryb nocny pozwala na nagrywanie po zmroku, a niektóre modele kamer samochodowych potrafią same dopasować jasność tak, żeby wideo było jak najlepszej jakości. Tryb fotograficzny również może się przydać, szczególnie gdy jedziesz piękną trasą widokową. Nie musisz już wychodzić z samochodu, by zrobić idealne ujęcie. 

Nagranie z kolizji, jak samo to wydarzenie dzieje się bardzo szybko. Producenci firmy NextBase wyposażyli swoje kamery w możliwość odtworzenia filmu w bardzo powolnym tempie, w ten sposób zobaczysz każdy szczegół z danej sytuacji.Jakie kamerki samochodowe oferuje firma NextBase i co je wyróżnia?


Firma NextBase w swojej ofercie ma duży wybór kamer samochodowych w różnych przedziałach cenowych, ale najtańsza kosztuje już około 300 złotych, a najdroższa nieco powyżej 1000. Każdy z modeli ma do zaoferowania różne funkcje, które ułatwią Ci codzienne życie, między innymi: inteligenty tryb parkowania, tryb złej pogody, tryb nocny oraz G-Sensor i wiele, wiele innych. 

Kamery są kompatybilne z system Alexa oraz what3words. Niektórymi urządzeniami można sterować za pomocą głosu. Designerski wygląd zachwyca swoją prostotą i pięknymi detalami. Wideorejestratory firmy NextBase to najczęściej nagradzane urządzenia na brytyjskim rynku, a w Polsce uważane są za jedne z najlepszych. Firma NextBase oferuje kilka różnych modeli wideorejestratorów, dlatego też każdy znajdzie coś dla siebie. 


Redakcja Infomoto informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Infomoto nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl