Jak wygląda kradzież auta na walizkę?


Jak wygląda kradzież auta na walizkę?
2019-09-30
W ostatniej dekadzie w branży motoryzacyjnej bardzo popularne zrobiły się auta z zainstalowanym systemem bezkluczykowym. Auta z systemem są bardzo wygodne, jednak umożliwiają złodziejom względnie łatwe uprowadzenie auta.

Głównymi przyczynami kradzieży aut tą metodą jest nieodpowiednie zabezpieczenie nadajnika systemu. Bardzo popularna stała się metoda kradzieży „na walizkę”, która wykorzystuje zaawansowany sprzęt pozwalający na przechwycenie i przedłużenie sygnału z nadajnika wykorzystywanego jako klucz.Jak kradnie się auta metodą „na walizkę”?

Kradzież auta „na walizkę” umożliwiona  jest przez przedłużenie sygnału z nadajnika auta, co umożliwia złodziejowi otworzenie samochodu, a także odpalenie silnika.

Złodzieje mają ku temu okazję:

  • Gdy samochód stoi na podjeździe, a nadajnik leży w domu lub mieszkaniu.
  • Gdy samochód jest zostawiony na parkingu, a właściciel traci auto z oczu, zanim oddali się na odpowiednią odległość.

Kradzież polega na przedłużeniu sygnału, gdyż nadajnik musi ciągle znajdować się w pobliżu auta, w innym przypadku nie uda się otworzyć samochodu ani odpalić silnika. Pudełko na klucze James rozwiązuje ten problem, poprzez blokowanie sygnału uniemożliwiając jego przechwycenie.Jak technicznie pudełko na klucze James Key Box?

Działanie James Key Box jest dość proste, a jego skuteczność sprowadza się do blokowania sygnału emitowanego przez system bezkluczykowy. To oznacza, że nadajnik znajdując się w takim pudełku, jest całkowicie zabezpieczony przed niepożądanym przechwyceniem sygnału. Firma James zapewnia, że wykorzystane stopy metalu, z których produkowane są pudełka odbijają sygnał. Ich zabezpieczenie i konstrukcja są na tyle dobre, że złodziej chcąc go przechwycić, musiałby się zbliżyć bezpośrednio do pudełka na klucze. Zaletą pudełek jest także to, że dostępne są w bardzo wygodnej formie oraz w różnych kolorach, co sprawia że ich codzienne użytkowanie jest bardzo łatwe i praktyczne. Dowiedz się więcej o Systemie Protected by James, pozwalającym na zabezpieczenie twojego auta z systemem bezkluczykowym na http://protectedbyjames.com/


Redakcja Infomoto informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Infomoto nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl