Jak mądrze kupować auta używane?


Jak mądrze kupować auta używane?
2018-09-14
Mało kogo stać na kupowanie nowych aut, pochodzących prosto z salonów. Większość kierowców zadowala się pojazdami używanymi, które są znacznie tańsze, a często i tak fantastycznie się sprawdzają.

Szukając tego rodzaju samochodów, należy jednak liczyć się z tym, że niektórzy sprzedawcy myślą wyłącznie o swoich zyskach - nie wolno im ufać w stu procentach. Bez trudu można natknąć się na złodziei czy oszustów, przez których przyszły kupiec wyłącznie straci swoje pieniądze i nic w zamian nie zyska. Jak zatem mądrze kupić używany samochód? Jakich zasad najlepiej się trzymać podczas załatwiania takich transakcji?

Przeczytaj również:


Jak znaleźć wiarygodnego sprzedawcę

Zakup nowego auta to bardzo poważna decyzja. Nawet używany pojazd będzie kosztować przynajmniej te kilkanaście tysięcy złotych - to suma, za którą niektóre rodziny muszą przeżyć przez kilka miesięcy. Warto na pewno wydać ją na coś porządnego, na pojazd, który będzie bezpiecznym i przede wszystkim wygodnym środkiem transportu. Na samym początku trzeba ocenić jego stan techniczny. Stając twarzą w twarz ze sprzedawcą pojazdu, można od niego dowiedzieć się wielu rzeczy. Oczywiście osoba chcąca pozbyć się swojego pojazdu będzie robić wszystko, byleby tylko przekonać do niej nowego klienta, ale nie wolno dać się zwieść pozorom. Najlepiej uważnie jej się przyjrzeć i zaufać swojej intuicji. Dobrym pomysłem będzie także zabranie na takie spotkanie drugiej osoby. Niekoniecznie musi to być nawet taki ktoś, dla kogo motoryzacja jest największą życiową pasją. Czasem i spojrzenie niezainteresowanej tematem osoby może być na wagę złota - być może dostrzeże ona, że dany sprzedawca nie jest do końca uczciwy, bo cały czas miesza się w swoich zeznaniach i kilkukrotnie poprzekręcał różne informacje. Jeśli nawet w minimalnym stopniu potencjalny nabywca nowego auta będzie mieć pewne obawy co do uczciwości swojego sprzedawcy, nie powinien nawiązywać z nim żadnej współpracy. Używanych aut jest przecież wiele, dlatego można ich szukać przez bardzo długi czas. Nie trzeba od razu decydować się na to pierwsze - zwykle jest to najgorsza rzecz, jaką można zrobić, ponieważ spontaniczne zakupy bywają tragiczne w skutkach.

Ciekawe artykuły na temat samochodów hybrydowych: http://ecosamochody.pl/ile-pojezdzimy-hybryda/

Dobre i porządne auto nie musi być wcale nowe. Używane pojazdy bywają naprawdę fantastycznie utrzymane - o ile ich byli właściciele o nie dbali, mogą one dalej zadowalać kolejnych kierowców i to przez długie lata. Oczywiście największą zaletą takich samochodów jest ich cena. Jako że może ona wynosić nawet mniej niż dziesięć tysięcy złotych, większość osób bez trudu ją zapłaci.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl