Ile zapłacimy za taxi w Warszawie? Ceny kursów


Ile zapłacimy za taxi w Warszawie? Ceny kursów
2018-07-29
Korzystanie z taxi pozwala nam na łatwe i szybkie dojazdy do celu. Usługi taksówkarskie są w Warszawie bardzo popularne. Ile musimy jednak zapłacić za taką przejazd?

Na urodziny, wesele, na dworzec, na lotnisko czy też na zakupy – taksówki zamawiamy w różnych celach. W stolicy działa wiele korporacji taksówkarskich, które oferują swoim klientom usługi na wysokim poziomie, a także w przystępnych cenach. Jak jednak je znaleźć, aby nie narazić się na za wysoki rachunek?

Przeczytaj również:

Stawki za taxi w Warszawie

W Warszawie obowiązują obecnie dwie strefy opłat za korzystanie z przewozów taksówkarskich. Granice tych stref są odpowiednio oznaczone znakami. Za 1 kilometr drogi na taryfie pierwszej w dni powszednie w godz. 6.00-22.00 zapłacimy maksymalnie 3 złote, natomiast w taryfie drugiej w dni powszednie w godz. 22.00-6.00 oraz w niedziele i święta w ciągu całej doby 4,5 złotego za 1 kilometr. Wyznaczono także opłatę za taryfę trzecią i czwartą przy wyjazdach poza granicę I strefy – wówczas odpowiednio wynosi ona 6 złotych i 9 złotych za 1 kilometr drogi. Opłata początkowa za zajęcie miejsca w taksówce to 8 złotych. Warto jednak wskazać, że stosowane przez taksówkarza stawki nie muszą być wcale tak wysokie. Wiele korporacji oferuje tańsze przewozy, konkurując pomiędzy sobą o klientów. Zatem jeśli chodzi o taxi w Warszawie – ceny wcale nie muszą być bardzo wysokie.

Uwaga na fałszywe taxi!

Jeśli chcemy skorzystać z usług taksówkarskich w Warszawie, powinniśmy pamiętać również o tym, żeby uważać na fałszywe taxi. Zwróćmy uwagę na oznakowanie pojazdu. Powinien on posiadać kogut z napisem taxi na dachu, oznaczenia boczne w postaci czerwono-żółtych pasków, numeru taksówki i godła z Syrenką. Na szybie powinien znaleźć się też taryfikator, a w środku taksówki identyfikator taksówkarza i kasa fiskalna. Korzystanie z usług fałszywych taxi, czyli osób oferujących usługi przewozowe, może być dla nas bardzo drogie. Ceny są często kilkukrotnie wyższe niż w przypadku zwykłych usług taksówkarskich, dlatego uważajmy na to, do jakiego samochodu wchodzimy.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl