Honda Odyssey – VAN w japońskim stylu


Honda Odyssey – VAN w japońskim stylu
2018-02-12
Powstała z myślą o rodzinie, do dziś uznawana jest za przykład dobrze zaprojektowanego auta tej kategorii. Ten 7-osobowy VAN japońskiej firmy Honda to wszechstronny samochód o znakomitej ergonomii i dynamice jazdy.


Historia modelu

Z początku znana na zachodzie jako Honda Shuttle, w kolejnych odsłonach trafiła na rynek europejski pod oryginalną nazwą. Stworzona w czasie japońskiego kryzysu lat 90., Honda Odyssey cechowała się niewielką ilością dostępnych modyfikacji. Na rodzimym rynku została jednak ciepło przyjęta jako VAN z kategorii kompaktowych pojazdów klasy MPV, czyli wielozadaniowych samochodów rodzinnych o mniejszych gabarytach. Wciąż jednak jest to auto o znacznej pojemności, zdolne pomieścić do siedmiu pasażerów. Wszystko to dzięki odpowiedniemu zagospodarowaniu dostępnej powierzchni.

Przeczytaj również:


Japoński styl

Choć nie zostało to dobrze odebrane w Stanach Zjednoczonych, minimalistyczny styl Japonii lat 90. znalazł swoich zwolenników zarówno na rodzimym rynku, jak i w Europie. Honda Odyssey stała się synonimem pojazdu użytkowego o wyjątkowo zwyczajnym wnętrzu, co stało się jego zaletą. Minimalizm i niewielki koszt produkcji odbiły się także na cenie samochodu, umiejscawiając go w klasie średniej.

Sprawdź samochody używane w ofercie Noweuzywane.euOdyssey z napędem hybrydowym

Wariant z silnikiem napędzanym energią elektryczną – auto można podłączyć do zewnętrznego źródła zasilania, ładując baterie, tym samym oszczędzając na konwencjonalnym paliwie. Hybryda została zaprezentowana przez Japończyków w 2016 roku. Jest to usprawniona wersja znanego klientom układu modelu Accord, który usprawniono i dodatkowo odchudzono, co znacząco wpłynęło na dynamikę oraz ekonomię jazdy. W ten sposób Honda powiększyła swoją przewagę na rynku aut ekologicznych klasy średniej, tworząc także wariant dotąd nieznany – rodzinny MPV charakteryzujący się cichą pracą elektrycznego silnika, co wzmocniło jego dotychczas znane zalety, nam uprzyjemniając podróż. W dobie rozwoju napędów ekologicznych możemy śmiało stwierdzić, że Honda Odyssey jest dobrym wyborem.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl