Garaż blaszany i zalety takiego rozwiązania


Garaż blaszany i zalety takiego rozwiązania
2018-10-26
Garaże blaszane to niedrogie konstrukcje, które posiadają istotne zalety funkcjonalne. Proces ich budowy jest bardzo szybki, a sam koszt inwestycji niewielki w stosunku do znacznie droższych wariantów z cegły lub betonu.

Blacha wyróżnia się ponadto wytrzymałością i trwałością, co czyni z niej doskonały materiał na postawienie garażu. Jakie jeszcze zalety posiadają tego rodzaju konstrukcje?

Szeroka funkcjonalność

Zarówno standardowe, jaki bardziej rozbudowane konstrukcje garaży blaszanych mają wiele zastosowań praktycznych. Mogą służyć do przechowywania motocykli, skuterów oraz innych pojazdów, a także różnego rodzaju urządzeń i sprzętów gospodarstwa domowego. Mniej oczywistą funkcjonalnością jest także zastosowanie garażu blaszanego jako magazynu do przechowywania smarów i paliwa. Dobrze wykonana, solidna konstrukcja może tez z powodzeniem służyć jako warsztat czy przydomowa siłownia. 

Przeczytaj również:

Zróżnicowany wygląd i niska cena 

Garaże blaszane stawiane mogą być w różnych wariantach - zarówno w kwestii kolorystyki i rozmiaru, jak i stylistyki czy ogólnego kształtu konstrukcji. Wielu użytkowników decyduje się na zakup prefabrykowanych elementów garaży metalowych, a następnie wykonuje z nich niestandardowy, dopasowany do własnych wymagań oraz potrzeb obiekt. Nie bez znaczenia pozostaje także niski koszt garażu blaszanego - postawienie takiej konstrukcji to zwykle cena nieprzekraczająca kilku tys. złotych. 

Kwestie prawne budowy garażu blaszanego

Mając na uwadze wszystkie zalety garaży blaszanych warto jednak pamiętać, że parametry takiego obiektu muszą być dopasowane do różnych wymagań lokalnych oraz prawnych. Przy tworzeniu własnego projektu, należy mieć na uwadze m.in. rozmiar, rodzaj zastosowanego materiału oraz typ drzwi garażowych. Rozważając budowę, warto pomyśleć o kwestii uzyskania pozwolenia. Nie jest ono konieczne, jeżeli wolnostojąca konstrukcja stalowa będzie miała wymiary do 25 m2 i stanie na działce 500 m2. Należy jednak pamiętać, że niezbędne jest uzyskanie zwolnienia z pozwolenia na budowę w urzędzie.

Źródło: https://www.maritom.pl/

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl