Firma przewozowa – jak ją założyć i nie dać się okraść?


Firma przewozowa – jak ją założyć i nie dać się okraść?
2018-02-03
Chcesz mieć własny biznes? W takim razie, jeśli masz na niego oryginalny pomysł, który na rynku się jak najbardziej sprawdzi, to możesz działać.

Jeśli jesteś młodą osobą, to na pewno zdajesz sobie z tego sprawę, że szansą na jakąkolwiek przyszłość jest albo bardzo dobrze płatna praca, albo własny biznes. Jest to bowiem pewna emerytura, a raczej możliwości na odłożenie pieniędzy na nią, gdyż wiadomo, że nie będzie możliwości utrzymania się za to, co dostaniemy na starość.

Jak wybrać odpowiedni biznes? Najlepiej kierować się tym, co lubisz, jakie masz pasje oraz co cię fascynuje i sprawia przyjemność. Jednak hobby nie zawsze da się spieniężyć i niekiedy okazuje się, że lepszym rozwiązaniem będzie zajęcie się czymś innym. Należy nowiem wybrać biznes, który będzie dochodowy i pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy na przyszłość. Jeśli np. lubisz samochody ciężarowe, to nie musisz zostawać kierowca TIR - a, ale możesz np. otworzyć firmę przewozową. Jest to świetne wyjście oraz biznes mający przyszłość. Bowiem coraz więcej rzeczy jest sprowadzanych oraz sprzedawanych do innych krajów.

Przeczytaj również:


Kupno samochodów – nowe czy używane?

Decydując się na otworzenie firmy przewozowej, należy mieć co do tego możliwości logistyczne. Nie da się nic zrobić, jeśli nie posiadasz odpowiedniego sprzętu, który jest bardzo drogi. Dlatego, zakładając taka działalność, należy się nastawić na dość spore koszty związane z otworzeniem firmy. Warto się tutaj także zastanowić nad tym, czy wolisz kupić samochody używane czy też nowe. Ma to ogromne znaczenie. Kupując bowiem używane, będzie taniej, ale będą one mniej żywotne, a co więcej, takich pojazdów nie da się odliczyć od podatków, jeżeli sprzedawca nie wystawia faktury. Owe są droższe, ale za to posłużą dłużej, mają zapewnioną naprawę w serwisie, a także niezbędne dokumenty oraz możliwość wzięcia w leasing. Jednak decyzja w tej kwestii zależy od ciebie.Powiedz „stop” kradzieży paliwa

Na pewno nie raz słyszałeś o tym, że często kierowcy kradną paliwo z samochodów, którymi się poruszają. Jest to praktyka nielegalna, co więcej naraża firmę na ogromne straty finansowe. Spuszczanie paliwa z samochodów firmowych nazywane jest „powrotami”, „oranżadą” czy „lemoniadą z niedolewki”. Takie określenia najczęściej można usłyszeć przez CB radio. Jednak kradzież paliwa to nie wszystko. Mimo iż, zostało opracowane całe mnóstwo sposobów na jego spuszczanie, to jest jeszcze wiele innych komplikacji, które spędzają sen z powiek właścicieli firm przewozowych. Zaliczyć do nich możemy zbyt długie postoje, nieterminowe dostawy czy też, utratę towaru lub całości ciągnika siodłowego. Jednak wszystkim tym wypadkom oraz kradzieżom możesz zapobiec. Według ekspertów z https://www.gpsguardian.pl/, wystarczy po prostu zainwestować w monitoring GPS pojazdów. Dzięki takiemu rozwiązaniu, będziesz w stanie kontrolować wszelkie czynności związane z samochodem począwszy od zużycia paliwa, poprzez lokalizację aż po temperaturę ładowni. 

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl