Fabryki Volvo rozwijają się szybciej niż kiedykolwiek


Fabryki Volvo rozwijają się szybciej niż kiedykolwiek
2017-11-30
Rozpoczęcie produkcji Volvo XC40 na platformie CMA wymusiło spore zmiany technologiczne w fabryce w belgijskim mieście Ghent. To jeden z czterech, a wkrótce pięciu takich zakładów szwedzkiej marki.


Rozbudowana fabryka w belgijkim Ghent jest również niezwykle zaawansowana pod kątem zastosowanej technologii. Zainstalowano w niej 363 nowe roboty, w tym jeden nazwany przez pracowników Volvo Bestią. Jest on odpowiedzialny za podnoszenie dolnych części karoserii do taśmy produkcyjnej umieszczonej pod sufitem zakładu.

Ghent to jedna z dwóch fabryk samochodów Volvo w Europie. Działa nieprzerwanie od 1965 roku. Do niedawna produkowano w niej pierwszą generację najlepiej sprzedającego się modelu Volvo XC60, jak również modele V40 i V40 Cross Country, a także S60 i V60.

Drugi europejski zakład Volvo Cars – Torslanda, znajduje się na przedmieściach Goeteborga w Szwecji. Volvo dysponuje również dwoma zakładami produkcyjnymi w Chinach. W połowie 2018 roku otwarta zostanie pierwsza fabryka Volvo w Stanach Zjednoczonych w Karolinie Południowej.

Nadesłał:

JK PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl