Dobry mechanik - po czym go poznać? Na co zwrócić uwagę przy wyborze serwisu samochodowego?


Dobry mechanik - po czym go poznać? Na co zwrócić uwagę przy wyborze serwisu samochodowego?
2019-06-10
Właściciele pojazdów zwykle nie planują wizyt na warsztacie z dużym wyprzedzeniem czasu. Awarie techniczne samochodu raczej zaskakują kierowców i skłaniają do podjęcia szybkiego wyszukiwania najbliższego i najtańszego mechanika.

Czy szybkie podejmowanie decyzji o tym kto zajmie się naszymi czterema kółkami to najlepszy pomysł?

Otóż nie. Jeśli chcemy pozbyć się awarii w sposób dokładny, a nie czasowo załagodzić jej objawy to należy znaleźć dobrego mechanika. Dobry nie oznacza drogi. Serwisy samochodowe zwykle mają bardzo napięte terminarze, co jest jedną z przyczyn tzw. ekspresowej obsługi. Mało który warsztat samochodowy wypełnia ważną dokumentację serwisową, która daje nam gwarancję bezpieczeństwa. Dokumentacja warsztatowa powinna zawierać dokładny opis oddawanego w ręce mechanika pojazdu, jego aktualny przebieg, poziom paliwa, stan karoserii i kilka innych informacji. Na jej podstawie dokonywać można reklamacji, ponieważ wskazany tam będzie szczegółowy opis przeprowadzonych napraw oraz listę wymienionych części. 

Dobry mechanik powie nam też z góry z jakimi kosztami należy się liczyć za naprawę lub serwis pojazdu. Nie oczekujmy jednak dokładnej ceny, zwykle wystarczy jeśli mechanik wskaże zakres "od do". Warto też dowiedzieć się jakiego producenta części zostały zamontowane w pojeździe, jeśli mowa o zamienniku. Klient ma prawo do uzyskania wszelkiej dokumentacji oraz informacji na temat aktualnego postępu naprawy.

Przeczytaj również:

Szukając zatem dobrego mechanika warto wcześniej poczytać opinie potencjalnych serwisów na różnych stronach www. Mieszkaniec np. Krakowa wystarczy, że w przeglądarce internetowej wpisze hasło: "dobry mechanik Kraków", czy też "serwis klimatyzacji samochodowej". Lista mechaników i opinie na ich temat na pewno będzie długa i pozwoli na dokonanie rozsądnego wyboru. Mieszkańcy wspomnianego już wcześniej Krakowa i nie tylko, poza możliwością czytania opinii w sieci, mogą także osobiście pojawić się w jakimś warsztacie i z ubocza poznać jego uwarunkowania. Kilka słów zamienionych z klientem odbierającym samochód z danego warsztatu może dać nam więcej informacji na jego temat niż niejedno forum internetowe.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl