Dlaczego warto wykupić AC?


Dlaczego warto wykupić AC?
2018-08-17
W Polsce nie brakuje kierowców, którzy traktują ubezpieczenie Autocasco jako zbędne. Takie podejście wynika prawdopodobnie z faktu, że w przypadku rozszerzonych ubezpieczeń mamy do czynienia z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów.

Gdy jednak poważniej się nad tym zastanowić, posiadanie ubezpieczenia AC będzie wiązało się z bardzo wieloma zaletami.

Przeczytaj również:

Ubezpieczenie dobrowolne – dobry wybór 

Podstawowa zaleta wykupienia AC to fakt, że możemy liczyć na wypłatę środków z odszkodowania od ubezpieczyciela w przypadku uszkodzenia samochodu. Ale nie tylko – ubezpieczenie AC działa również jako rekompensata za kradzież pojazdu. Możemy zetknąć się dzisiaj z wieloma nieprzewidzianymi sytuacjami, które ograniczą sprawność pojazdu lub pozbawią nas dostępu do niego. Argument, że ubezpieczenie AC jest drogie wynika z niewiedzy.

Wszystko zależy od zakresu ubezpieczenia 

Im ubezpieczenie jest droższe, tym oczywiście szerszy zakres ochrony. Można postawić na ubezpieczenie od zniszczenia, uszkodzenia lub kradzieży auta. Warto rozważyć także skorzystanie z Assistance. To szereg przydatnych czynników. Przede wszystkim, w kontekście awarii, w ramach Assistance nasz samochód zostanie naprawiony w autoryzowanej pomocy drogowej i warsztatów. Tym samym, będziemy mieli gwarancję rzetelnego i sprawnego wykonania naprawy. Poza tym, nie musimy się martwić, bo niezależnie od pory nasze auto zostanie odholowane. To spore ułatwienie i zdecydowanie duży komfort psychiczny. Taką usługę oferują między innymi ubezpieczenia samochodów Avivy.

Korzyść dla przedsiębiorców 

Jeśli masz firmę, zakup AC możesz w pisać w koszty uzyskania przychodu. Zakup takiej polisy, a także wynikające z wypadków i uszkodzeń remonty pojazdu, również. To pozwala na wyraźne oszczędności. Gdy więc spojrzeć na ubezpieczenie Autocasco z szerszej perspektywy, będzie to bardzo korzystna inwestycja. Oczywiście najlepiej, gdybyśmy nie musieli korzystać z tego ubezpieczenia, ale w przypadku nawet najbardziej nieprzewidzianych okoliczności komunikacyjnych, naprawdę będzie dla nas ratunkiem.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl