Dlaczego warto korzystać z usług Autoryzowanej Stacji Obsługi?


Dlaczego warto korzystać z usług Autoryzowanej Stacji Obsługi?
2018-05-22
Właściciele aut doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że właściwa eksploatacja wymaga pojawienia się co jakiś czas w warsztacie lub autoryzowanej stacji obsługi.

Przegląd techniczny, zmiana opon, diagnostyka i kontrola poszczególnych układów w aucie – to tylko niektóre powody, dla których odstawiamy swoje samochody w ręce mechaników i fachowców. Warto jednak wybierać miejsce naprawy rozważnie, biorąc pod uwagę fakt, że im bardziej profesjonalny serwis, tym lepsza jakość usługi. Poznaj najważniejsze powody, dla których serwisowanie auta w ASO opłaca się bardziej niż w zwykłym warsztacie.
 
ASO czy warsztat samochodowy?
 
Polacy kupują coraz więcej nowych i drogich aut. Jednocześnie, chcemy, by nasze pojazdy służyły nam jak najdłużej, gwarantując optymalny komfort i bezpieczeństwo jazdy w każdych warunkach. Mając na uwadze ten oczywisty fakt, doceniamy profesjonalizm i kompetencje mechaników pracujących w autoryzowanych stacjach obsługi. Coraz częściej, to właśnie tam zawozimy swoje auta – niezależnie od tego czy chodzi o wykonanie przeglądu, naprawdę czy diagnostykę naszego samochodu.
 
Doświadczenie i nowoczesny sprzęt
 
Doświadczeni i wykwalifikowani serwisanci, na bieżąco szkoleni, zapewniający naszemu pojazdowi kompleksową obsługę – to tylko jeden z wielu powodów, dla których ASO daje przewagę nad zwykłym warsztatem. Kolejny powód to dostęp do specjalistycznych urządzeń diagnostycznych i serwisowych, często niedostępnych w „warsztacie za rogiem”. Większość ASO dedykowanych jest konkretnej marce samochodu (np. ASO marki KIA https://malibu-auto.pl/), dlatego możemy być pewni, że znajdziemy tam specjalistów od aut danej firmy. Ma to szczególne znaczenie w czasach, kiedy coraz więcej układów i podzespołów w autach opiera się na elektronice i komputeryzacji – zwykłe, standardowe rozwiązania stosowane w warsztatach samochodowych często okazują się niewystarczające.
 
Oryginalne części
 
Serwisując swój samochód w ASO, mamy pewność montażu oryginalnych części o najwyższej jakości. Nikt nie wciśnie nam chińskich zamienników, które nie tylko obniżą wydajność auta, ale mogą stanowić poważne zagrożenie na drodze. Warto o tym pamiętać, szczególnie z uwagi na fakt, że zastosowanie oryginałów jest częstym warunkiem stawianym przez ubezpieczyciela czy producenta auta w okresie gwarancyjnym.
 
Wyższa wartość auta przy sprzedaży
  
Serwisowane w autoryzowanych stacjach obsługi samochody sprzedają się za wyższą kwotę – jest to jeden ze sposobów na to, by ugrać więcej na sprzedaży naszego samochodu. Jeśli poszukujemy sposobu na zwiększenie wartości auta przy sprzedaży, z całą pewnością warto serwisować go w ASO.


Redakcja Infomoto informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Infomoto nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (1):

  • avatar
    ~superparts.pl, 2018-05-26 11:49:31

    Bardzo fajny materiał;)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl