Dla kogo motoryzacja jest ciekawa?


Dla kogo motoryzacja jest ciekawa?
2019-06-10
Ludzie w Polsce posiadają różne gusta motoryzacyjne i traktują auta w różnoraki sposób. Jedni zachwycają się tymi sportowymi - uwielbiają ich charakterystyczny wygląd oraz dźwięk silnika, jaki wydają. Inni zaś lubią suvy i auta luksusowe, a posiadanie dużego samochodu traktują jako symbol prestiżu.

Jest też trzecia grupa - ludzie, którzy po prostu potrzebują samochodu jako środka transportu. Chcą, by służył on do przemieszczania się z punktu A do punktu B. Przyjrzyjmy się więc, czego szukają kupujący na naszym rynku.

Przeczytaj również:


Motoryzacja wcale nie musi być nudna

Ci, dla których motoryzacja to coś więcej, kupują niebanalne auta. Przykładem mogą być na przykład samochody Kuby Wojewódzkiego. Jeżeli wydaje Ci się, że showman jeździ tylko sportowymi furami - jesteś w błędzie. Gwiazda TVN co prawda ma w swojej kolekcji takie auta jak Ferrari, Maseratti, czy nawet Lamborghini Aventador warte ponad milion złotych, to ceni sobie również luksus. Z tego powodu Kuba czasami przemieszcza się po ulicach Warszawy takimi samochodami jak Land Rover Sport, czy BMW X6. Najwyraźniej te auta dają mu poczucie bezpieczeństwa, a zarazem prestiż, który tak uwielbia. Wcale się nie dziwimy!

Chcesz dowiedzieć się więcej o samochodach Kuby Wojewódzkiego i innych świetnych brykach? Dobre samochody opisuje OFIO.PL!Dobre samochody? Najlepiej, by się nie psuły

Zejdźmy jednak na ziemię. Przeciętny Polak wcale nie rozgląda się za Ferrari, czy Maseratti. W głowie mu raczej to, by codziennie mógł bez problemów dojechać do pracy. Nie zarabia też tyle, co gwiazdy telewizji, dlatego najczęściej kupuje auta w budżecie do 20 tysięcy złotych. Te najszybciej znikają z rynku, a kto posiada takie auto, może liczyć się ze szybką jego sprzedażą. W Polsce królują Ople, Skody, Fordy i Volvo. Te ostatnie robią furorę ze względu na swoją jakość. Doskonale wypadają w testach bezpieczeństwa. Nic dziwnego, że coraz więcej naszych rodaków się do nich przekonuje. Częstym widokiem na naszych ulicach jest na przykład Volvo XC60. Łączy funkcje użytkowe z eleganckim wyglądem. Często jest wynajmowane przez właścicieli firm w leasing. Ci, którzy nie są przedsiębiorcami szukają używanych modeli.Auto moto, czyli gdzie szukamy samochodów

Najpopularniejszym miejscem do szukania okazji na nowe auta jest oczywiście internet. Tam portale zalewają coraz to nowe ogłoszenia, a sprzedawcy mogą liczyć na wielki popyt. Polacy szybko się bogacą i stać ich na to, by wymieniać auto nawet co dwa lata. Cenią sobie fakt posiadania na własność, dlatego usługi carsharingu jeszcze długo nie będą w Polsce tak popularne, jak po prostu kupowanie samochodów.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl