Dachser dla Puky: dziecięca radość na kółkach


2019-01-16
Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych, realizuje dostawy na terenie całej Europy dla Puky - niemieckiego producenta pojazdów dla dzieci. Dzięki współpracy trwającej już od 10 lat firma się rozwija, z sukcesem zdobywając kolejne europejskie rynki.

Dzieci uwielbiają ruch – w najmłodszych latach zaczynają od rowerków biegowych i trójkołowców, następnie pojawiają się hulajnogi, gokarty czy tradycyjne rowery dla starszaków oraz nastolatków. Puky już od 1949 roku zajmuje się produkcją i sprzedażą wszelkiego rodzaju pojazdów dziecięcych wraz z akcesoriami do nich w niemieckim mieście Wülfrath, położonym między Düsseldorfem i Wuppertalem. Charakterystyczne czerwono-białe logo w kształcie ośmiokąta zna prawie każdy w Niemczech. Pięć lat temu firma zaczęła koncentrować swoje wysiłki na rozszerzaniu działalności na innych europejskich rynkach, zyskując tym samym coraz większą rozpoznawalność na kontynencie.

Przeczytaj również:

 

Aby móc jak najsprawniej reagować na potrzeby rynku, od 2008 roku Puky współpracuje z centrum logistycznym Dachser w regionie Niederrhein. W Neuss dostawca usług logistycznych obsługuje europejski magazyn centralny dla gotowych produktów Puky. To doskonała lokalizacja, ponieważ dzięki temu wszystkie pojazdy firmy - poczynając od rowerów biegowych, przez hulajnogi, aż po tradycyjne rowery - są montowane w pobliżu siedziby firmy w Wülfrath. W dziesięciu odpowiednio przystosowanych warsztatach montażem zajmują się głównie osoby niepełnosprawne. Gotowe towary są dostarczane bezpośrednio do magazynu centralnego Puky, a stamtąd wysyłane dalej do sprzedawców w 28 europejskich krajach.

 

- Dachser odpowiada za magazynowanie, przewozy przychodzące i wychodzące, a także kompletację przesyłek i logistykę transportu w całej Europie. Współpracujemy z klientem tak, by zaplanować cały rok sprzedaży z możliwie jak największą precyzją. Szczególnie na początku oraz pod koniec danego roku musimy być pewni, że wszystko jest gotowe. Wiosną sprzedawcy detaliczni zamawiają więcej pojazdów dziecięcych, ale duży wzrost w liczbie zamówień jest także widoczny zimą, ponieważ rowery biegowe czy trójkołowce to wyjątkowo popularne prezenty świąteczne - wyjaśnia Susanne Schmitz, konsultant ds. logistyki kontraktowej w Dachser Neuss.

 

Zróżnicowana struktura klientów Puky w sektorze detalicznym stanowi szczególne wyzwanie w kontekście pakowania palet - aby odpowiednio ją załadować wymagana jest duża wiedza. Nieraz trzeba np. zestawić ze sobą towary o różnych formatach czy zrównoważyć przesyłki o odmiennej objętości i wadze. Ponadto duża część produktów dostarczana jest w kartonach, które w żadnym wypadku nie mogą zostać uszkodzone. Do organizacji takich ładunków potrzebne jest doświadczenie i logistyczne know-how, które może zapewnić tylko wyspecjalizowany operator.

 

- W Niemczech, gdzie generujemy 70 procent naszej sprzedaży, marka Puky jest bardzo rozpoznawalna – prawie nie ma więc miejsca na wzrost. Oczekujemy, że nasz dostawca usług logistycznych zapewni nam niezawodność i elastyczność, a także będzie w stanie skutecznie i odpowiedzialnie obsługiwać różnorodną gamę naszych produktów oraz sposobów ich pakowania. Musi to być odpowiednia mieszanka jakości, ceny i czasu dostawy, czyli dokładnie to, co oferuje Dachser - mówi  Mathias Heller, prezes firmy Puky.

 

Nadesłał:

PractumConsulting

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl