Czyszczenie DPF i nie tylko - co warto wiedzieć?


Czyszczenie DPF i nie tylko - co warto wiedzieć?
2020-12-06
Wymiana niektórych części samochodowych czasem nie jest konieczna. Niekiedy wystarczy poddać je regeneracji lub czyszczeniu, by znów spełniały swe zadanie. Tak jest między innymi z DPF, czy też pompami wtryskowymi. Gdzie wykonać taki zabieg naprawczy?

Czyszczenie filtrów DPF oraz inne zabiegi regeneracyjne zyskują coraz większą popularność. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, gdyż dzięki temu właściciele pojazdów mogą naprawdę sporo zyskać. Mowa tu oczywiście o korzyściach materialnych. Kupno nowych elementów wiąże się bowiem z naprawdę sporymi wydatkami. Po co jednak tracić pieniądze, skoro dzisiejsze technologie umożliwiają skuteczne czyszczenie niektórych części? Regeneracja DPF jeszcze nie tak dawno temu nie było taką oczywistością, a same filtry wzbudzały ogrom wątpliwości i dyskusji. Elementy te bowiem bardzo szybko zatykały się popiołem, co powodowało, że były całkowicie niezdatne do użytku. Wiązało się to wtedy z koniecznością ich wymiany. Niektórzy decydowali się też na nielegalne usuwanie DPF. Dziś na szczęście nie musimy narażać się na takie ryzyko. Gdzie wykonać czyszczenie DPF i inne zabiegi, takie jak regeneracja pomp wtryskowychRegeneracja DPF — czy warto? 

Filtry DPF spełniają w samochodach bardzo ważną funkcję. Ich zadaniem jest przede wszystkim zatrzymywanie cząsteczek stałych, które wydobywają się z silnika podczas jazdy. Z tego też zresztą powodu nazywa się je także filtrami cząsteczek stałych. Czyszczenie DPF jest niezbędne, ponieważ w czasie jego eksploatacji wspomniane wcześniej cząsteczki gromadzą się na nim, tym samym go zapychając. Profesjonalna regeneracja filtra dpf jest natomiast doskonałym sposobem na to, by pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń i doprowadzić go do pełnej funkcjonalności. W dużych miastach takich, jak Kraków, regeneracja DPF wykonywana jest przez wiele fachowych firm. Podobnie jak regeneracja turbosprężarki, koszt wykonania takiego zabiegu jest znacznie niższy, niż wymiana filtra. Warto więc zdecydować się na taki krok, chociażby z tego właśnie powodu. Regeneracja pomp wtryskowych — gdzie wykonać? 

Każdy samochód składa się z elementów, które nieustannie ulegają zużyciu. Wiele z nich można jednak skutecznie odnowić. Do grupy tej nie należą jedynie filtry DPF. Regeneracja pomp wtryskowych, czy też regeneracja turbosprężarki to również efektywne i cieszące się dużą popularnością zabiegi. Czy jednak możemy wykonać je u każdego mechanika? Nie, w tym celu najlepiej skorzystać z usług firmy specjalizującej się w regeneracji. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że usługa będzie najlepszej jakości.  

Źródło: pixabay.com
Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license


Redakcja Infomoto informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Infomoto nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl