Czy warto kupić używane wózki widłowe?


Czy warto kupić używane wózki widłowe?
2018-12-02
Używane wózki widłowe to dobra i tania alternatywa dla maszyn wprost z salonu. Zakup używanej floty tego rodzaju pojazdów, może stanowić udaną inwestycję dla przedsiębiorstwa, które poszukuje tanich wózków widłowych.

Czytaj dalej i sprawdź, jak kupić używane wózki widłowe i kiedy taka transakcja ma sens.

Wózki widłowe używane mogą być świetnym pomysłem w kontekście optymalizacji kosztów w ramach zakupu floty pojazdów, choć z drugiej strony mogą sprowadzić na przedsiębiorstwo sporo problemów, jeśli transakcja zostanie przeprowadzona zbyt pochopnie. Jeśli będzie się przestrzegało kilku podstawowych zasad, zakup używanych wózków widłowych zakończy się sukcesem.

Przeczytaj również:


Używane wózki widłowe – dlaczego warto na nie postawić?

Ceny używanych wózków widłowych nie należą do najmniejszych. Stosunkowo wysokie ceny wobec innych pojazdów użytkowych, mogą wynikać chociażby z tego, że trudno jest zastąpić wózki widłowe innymi maszynami. Jezdniowe wózki podnośnikowe to jedyne pojazdy, które tak doskonale odnajdują się w transporcie bliskim oraz magazynowaniu różnego rodzaju towarów. Może świadczyć o tym fakt, że wózki widłowe, niezależnie od tego, czy są używane, czy nowe, wpisały się na dobre w krajobraz niemalże wszystkich magazynów, centrów dystrybucyjnych czy fabryk na całym świecie.

Przedsiębiorstwa, które z różnych względów nie mogą lub nie chcą sobie pozwolić na zakup nowych wózków widłowych wprost od producentów, powinny zastanowić się nad zakupem używanych pojazdów. Nie należy jednak postępować zbyt pochopnie i decydować się na zakup pierwszych lepszych pojazdów.Na co zwracać uwagę w czasie zakupu używanych wózków widłowych?

W czasie analizowania ofert dotyczących używanych wózków widłowych, należy zwracać uwagę na co najmniej kilka elementów. Jednym z nich jest liczba przepracowanych przez konkretny egzemplarz używanego wózka widłowego motogodzin. Liczba motogodzin oznacza łączną liczbę godzin, które konkretny używany wózek widłowy przepracował od nowości.

Jeśli liczba motogodzin będzie naprawdę duża, należy liczyć się z tym, że wszystkie elementy w tym pojeździe mogą być wysłużone, a żywotność takich pojazdów może być naprawdę krótka. Jeśli chcesz zakupić flotę używanych pojazdów na długie lata, wybór używanych wózków widłowych z ogromnym przebiegiem motogodzin będzie złym pomysłem.

Jednym z kolejnych czynników, na które trzeba zwracać uwagę w trakcie zakupu konkretnego pojazdu jest jego cena. Jeśli wydaję się aż nazbyt atrakcyjna, prawdopodobnie mamy do czynienia z pułapką w postaci w pojazdu, który zamiast w pracy, większość czasu spędzi na warsztatach. Przed wyborem używanego wózka widłowego, warto zapytać się o rekomendację konkretnego specjalisty, lub wybrać oferty od producentów wózków widłowych. Wybrani twórcy tego typu pojazdów, mają w swojej ofercie używane i sprawdzone sprzęty.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl