Czy opłaca się brać kredyt na instalację gazową do auta?


Czy opłaca się brać kredyt na instalację gazową do auta?
2017-12-03
Zaciągnięcie zobowiązania finansowego zawsze powinno być dobrze przemyślaną decyzją. Często pojawiają się wątpliwości związane z celem pożyczki – wiele osób zastanawia się, czy warto sięgać po tę metodę finansowania.Artykuł sponsorowany

Jeden z popularnych dylematów wiąże się z zaciągnięciem zobowiązania finansowego na instalację gazową do auta. Czy faktycznie jest to opłacalne? Jeśli tak, to o czym warto pamiętać i jakie czynniki należy koniecznie uwzględnić?

W ostatnim czasie popularność instalacji gazowej do samochodu ponownie wzrosła – dotyczy to zwłaszcza osób, które dojeżdżają do pracy kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt kilometrów w jedną stronę. W ich przypadku instalacja LPG może okazać się zbawiennym rozwiązaniem – między ceną gazu a benzyny wciąż jest diametralna różnica. Niektórzy obawiają się jednak wysokich kosztów instalacji; nie mają też pewności, czy zaciąganie zobowiązania finansowego w tym przypadku jest opłacalne.

Przeczytaj również:

Czy instalacja LPG jest opłacalna?

Należy zaznaczyć, że instalacja gazowa do samochodu nie zawsze musi być opłacalna. Jeśli jeździmy mało, a w ciągu tygodnia poruszamy się głównie komunikacją miejską, może się okazać, że instalacja LPG jest zbędnym wydatkiem. Powinny o niej pomyśleć jednak osoby, które dużo podróżują i często korzystają z transportu samochodowego; dotyczy to zwłaszcza tych, którzy dojeżdżają do pracy. W takim przypadku koszt instalacji powinien się szybko zwrócić – kilka tysięcy zainwestowanych w LPG może do nas wrócić już w ciągu kilku lat. Wątpliwości mogą mieć też osoby, które planują w najbliższym czasie wymienić auto. Należy jednak pamiętać, że samochód z zainstalowaną instalacją LPG można sprzedać odpowiednio drożej, tak, by koszty zwróciły się od razu. Wiele osób zainteresowanych kupnem auta szuka właśnie takiego modelu, który można tankować także gazem.

Czy pożyczka to dobra opcja?

Rzadko kto może pozwolić sobie na wydanie kilku tysięcy złotych bez uprzedniego zaplanowania. Niestety – to oznacza również konieczność przynajmniej kilkumiesięcznego oszczędzania oraz starannego planowania i analizowania domowego budżetu. W kolejce czekają najczęściej także inne wydatki. W takiej sytuacji alternatywą może być kredyt lub pożyczka. Zaciągnięcie zobowiązania finansowego pozwoli na znacznie szybszy montaż instalacji, a tym samym – na jak najszybsze oszczędzanie na paliwie i w konsekwencji zwrot inwestycji. Kredyt może być jednak trudny do uzyskania, ponadto wymaga uzupełnienia wielu formalności. Innym rozwiązaniem może być w takiej sytuacji pożyczka, w szczególności pożyczka online.

Pożyczka online: jak wybrać najlepszą?

Przeglądając oferty pożyczkodawców warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Po pierwsze – czy na pewno proces zaciągania zobowiązania odbywa się całkowicie przez Internet. Jest to ważne, jeśli zależy nam na wygodzie; dzięki takiej metodzie zaoszczędzimy cenny czas, dodatkowo wszystkie niezbędne formularze będziemy mogli uzupełnić w dowolnym momencie i miejscu. Drugim ważnym elementem jest sprawdzenie opinii o danym pożyczkodawcy; najlepiej szukać ich na portalach internetowych, forach i blogach, warto także zapytać znajomych, którzy korzystali już z interesującej nas usługi. Konieczne jest oczywiście szczegółowe zapoznanie się z ofertą; w przypadku dostępności większej liczby opcji wskazane jest dokładna analiza korzyści. To pozwoli nam na wybranie najkorzystniejszej opcji.

Pożyczka krótkoterminowa – czy to jedyna opcja?

Większość instytucji finansowych oferuje pożyczki krótkoterminowe; zaciągnięte zobowiązanie należy spłacić najczęściej w terminie jednego lub dwóch miesięcy. Niektóre firmy proponują jednak także pożyczki ratalne; w tym przypadku czas spłaty jest znacznie dłuższy, a dodatkowo kwota możliwa do uzyskania – znacznie wyższa. Taką alternatywę oferuje m.in. wonga.pl, która ma dla swoich Klientów propozycję zarówno pożyczki krótkoterminowej jak i ratalnej. Ta druga opcja, w przypadku przeznaczenia kwoty zobowiązania na instalację LPG, może okazać się korzystniejsza. Klient, który zdecyduje się na ten rodzaj pożyczki, może uzyskać nawet 10 000 zł, przy czym czas spłaty wynosi w tym wypadku maksymalnie 24 miesiące. Co ważne, Klient nie musi decydować się ani na najwyższą możliwą kwotę, ani na najdłuższy okres spłaty. Więcej podpowiedzi na temat tego, czy warto brać pożyczkę na samochód oraz jaka opcja będzie w danym wypadku najkorzystniejsza, można znaleźć pod adresem https://www.wonga.pl/pozyczka-na-samochod.

Wonga.pl: jak to działa?

Proces zaciągania zobowiązania finansowego w wonga.pl jest stosunkowo prosty. Wystarczy wejść na stronę główną serwisu, a następnie wybrać interesujący nas rodzaj pożyczki (do wyboru jedna z dwóch opcji – pożyczka krótkoterminowa i pożyczka ratalna). Po zaznaczeniu odpowiedniej sumy i okresu spłaty warto upewnić się co do kosztu całkowitego pożyczki (wyświetla się pod suwakami służącymi do wskazania wybranych liczb). Kolejnym krokiem jest wypełnienie formularza z danymi osobowymi. Po uzupełnieniu wymaganych informacji należy przesłać wniosek, który zostanie poddany weryfikacji (zarówno pod kątem danych osobowych jak i wiadomości zawartych w BIK i biurach informacji gospodarczej). Jeśli weryfikacja przejdzie pomyślnie, Klient otrzyma informację o przyznaniu pożyczki, a po zawarciu umowy (elektronicznie) pieniądze zostaną wysłane na wskazany przez niego w formularzu rachunek bankowy.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl