Czego nie może zabraknąć w domowym warsztacie?


Czego nie może zabraknąć w domowym warsztacie?
2018-02-13
Kompletowanie sprzętu do domowego warsztatu kojarzy się ze sporym wydatkiem. Nie ma wątpliwości, że to, w jakie narzędzia zainwestujemy, będzie mieć wpływ na jakość naszej pracy. Oprócz tego, liczy się bezpieczeństwo w trakcie użytkowania, dlatego nie należy kierować się wyłącznie niską ceną.

Co powinno znaleźć się w wyposażeniu każdego majsterkowicza?

Chociaż budowanie takiej „kolekcji” to proces długotrwały, a kompletowanie narzędzi realizujemy najczęściej w miarę kolejnych napraw, warto posiadać pod ręką kilka najważniejszych przedmiotów. Nawet niewielki zestaw umożliwi nam samodzielne usunięcie niektórych usterek. Będą potrzebne w przypadku domowych awarii czy problemów z samochodem. Niezależnie od tego, jaki jest nasz poziom umiejętności i wiedzy na ten temat, należy wybierać produkty wyłącznie z wysokiej i średniej półki cenowej. Gdy cena jest podejrzanie niska, ryzykujemy wiele – zarówno kiepską ergonomią pracy, jak i brakiem bezpieczeństwa w trakcie użytkowania sprzętu. Dlatego decydując się na zakup narzędzi, postawmy na wysoką jakość.

Przeczytaj również:

Dużą rolę odgrywa dobry sklep z narzędziami,  w którym znajdziemy nie tylko pojedyncze produkty, ale również całe zestawy. Warto sprawdzić ofertę sklepów internetowych, gdzie często znajdziemy profesjonalny sprzęt w zdecydowanie lepszej cenie, niż stacjonarnie. Ogromną zaletą kupowania online jest również o wiele większy wybór i mniejsze ryzyko, że nadgorliwy sprzedawca wciśnie nam coś zbędnego, lub zaproponuje wyposażenie gorszej jakości. Korzystając z oferty firm działających w sieci, sami decydujemy, czego faktycznie potrzebujemy. Oczywiście w obliczu nagłych wypadków, odwiedzenie sklepu stacjonarnego to konieczność. Dlatego zamiast kupować niepewne jakościowo narzędzia, lepiej myśleć z wyprzedzeniem i od razu wyposażyć domowy warsztat w kilka najważniejszych podstaw.

Lista narzędzi, które warto mieć pod ręką

Koniecznością będzie młotek ślusarski (przydatny nie tylko do wbijania gwoździ!), zestaw śrubokrętów krzyżakowych i płaskich w różnych rozmiarach, a także kluczy nasadowych, które będą niezbędne w odkręcaniu i dokręcaniu połączeń śrubowych. Kolejne na liście są kombinerki (pomocne przy pracach instalacyjnych), klucz francuski uniwersalny (niezastąpiony np. przy wymianie zaworu), poziomnica i kątownik (do montażu obrazów, luster, szafek), zwijana miarka, papier ścierny, taśma montażowa, ołówek stolarski i latarka. Nie może zabraknąć również zestawu śrub i gwoździ, najlepiej o zróżnicowanych długościach i grubościach.

W celu rozbudowania domowego warsztatu, warto pomyśleć o elektronarzędziach, takich jak wiertarka, czy pilarka tarczowa. W warsztacie musi znaleźć się także sprzęt potrzebny do wykonywania drobnych napraw samochodowych – komplet kluczy, ściągacze, imadło, czy podkładki. W tym przypadku największe znaczenie mają indywidualne potrzeby majsterkowicza. Jeżeli chcemy mieć pewność, że nic nas nie zaskoczy, warto zainwestować w gotowe pełne zestawy narzędziowe, które są dedykowane zarówno profesjonalistom, jak i zaawansowanym, domowym majsterkowiczom.

Fotografia: fotolia.com, 178023148 | Autor: pressmaster

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl