Co potrafią nowoczesne urządzenia parkingowe?


Co potrafią nowoczesne urządzenia parkingowe?
2018-02-23
Parkowanie na nowoczesnym parkingu wyposażonym w zaawansowany system i urządzenia nie jest trudne – to duże udogodnienie dla wszystkich osób korzystających z takich rozwiązań, dlatego dzisiaj możemy zobaczyć je również w wielu miejscach w Polsce.

Kiedyś, gdy chcieliśmy skorzystać z parkingu, musieliśmy zapłacić za postój u parkingowego albo w budce parkingowej. Trzeba było mieć przy sobie gotówkę, ponieważ płatność kartą nie była tak powszechna. Problemem było też parkowanie w godzinach wieczornych i nocnych oraz w weekendy i w święta – niektóre parkingi były wtedy po prostu nieczynne.

Przeczytaj również:

Teraz sytuacja prezentuje się już o wiele inaczej. Do dyspozycji mamy specjalne systemy oraz urządzenia parkingowe, których zadaniem jest wsparcie dla zarządców parkingów. Dzięki takiemu wyposażeniu parking może działać bez problemu 24 godziny na dobę – każdego dnia!

Nowoczesne urządzenia parkingowe i bazujące na nich systemy są skomputeryzowane i działają automatycznie. Zamiast osób pobierających opłaty płacimy w specjalnym automacie. Za postój możemy zapłacić gotówką albo możemy skorzystać z opcji płatności kartami. Co więcej, wiele systemów pozwala prowadzenie opłat w ramach systemu pre-paid, czyli w systemie przedpłaconym. To wygodna opcja głównie dla przedsiębiorców.

Nowoczesne urządzenia parkingowe potrafią też rozpoznawać rejestracje samochodów wjeżdżających na parking i wyjeżdżających z niego. Dzięki temu zapisują te dane i następnie pozwalają na precyzyjne rozliczenia. Co więcej, dzięki rozpoznawaniu numerów parkingowych możemy łatwo znaleźć swoje auto, jeśli zapomnieliśmy, gdzie zaparkowaliśmy. Wystarczy tylko wpisać jego rejestrację do urządzenia, aby ono pokazało nam, gdzie zaparkowaliśmy.

Systemy parkingowe potrafią też zliczać liczbę wolnych i zajętych miejsc na parkingach, a także mogą pokazywać, gdzie znajdują się miejsca wolne i zajęte z wykorzystaniem specjalnych lampek.

Zatem obsługa parkingu dzięki nowoczesnym systemom jest jeszcze łatwiejsza, wygodniejsza, a także bardziej oszczędna – to duże udogodnienie zarówno wtedy, gdy chodzi o parkingi przy centrach handlowych, jak i przy lotniskach!

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl