Co musisz wiedzieć zamawiając HDS?


Co musisz wiedzieć zamawiając HDS?
2017-12-20
Samochody ciężarowe z dźwigiem to coraz częstszy widok na polskich ulicach. Gdzie są wykorzystywane i co musisz o nich wiedzieć, aby skutecznie skorzystać z ich możliwości powiemy w tym artykule.

Transport HDS ma przede wszystkim zastosowanie do przewożenia ciężkich oraz wielkogabarytowych przedmiotów i maszyn w odległe miejsce. Takie usługi zazwyczaj zamawiane są w sytuacji, kiedy trzeba zorganizować remont lub przewieźć materiały na budowę. Usługi HDS znajdują zastosowanie także podczas przeprowadzki biura czy sklepu.

Wynajmowanie samochodów ciężarowych, a nawet tirów wyposażonych w dźwig do przewiezienia wielu ciężkich rzeczy jest obecnie niezwykle popularnym rodzajem usług. Korzystają z nich nie tylko firmy czy przedsiębiorcy, ale także klienci indywidualni. Hydrauliczny dźwig samochodowy przydaje się zarówno podczas przeprowadzki, jak i w czasie remontu czy większych porządków – doskonale sprawdza się do przewiezienia i podstawienia w umówione miejsce kontenerów na gruz czy śmieci.

Przeczytaj również:


Gdzie szukać usług HDS?

W każdym mieście, także w Warszawie znaleźć można bez kłopotu szereg firm, które oferują usługi przewozowe z HDS. Znalezienie i wynajęcie takiej firmy nie jest skomplikowane, lecz warto skupić się na znalezieniu takiego przedsiębiorstwa, które zagwarantuje wysoką jakość usług.

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie wybór firmy, która nie tylko dysponuje  doświadczonym personelem obsługujących samochody z HDSem, który sprawnie i rzetelnie obsługuje wszelkie zamówienia, ale także posiada dużą i zróżnicowaną flotę takich pojazdów, dzięki czemu będzie w stanie dobrać optymalną ciężarówkę do Twoich potrzeb i oczekiwań.Sprecyzuj swoje oczekiwania

Gdy już skontaktujesz się z godną polecenia firmą, sprecyzuj swoje oczekiwania odnośnie usługi. Pracownik z pewnością będzie chciał wiedzieć, jakie towary i na jaką odległość zamierzasz przewieźć. Jeśli oczekujesz innego rodzaju usług, związanych z wykorzystaniem HDS, jak na przykład wykonanie wykopu pod fundament czy szambo, a nie jedynie przewiezienie konkretnych elementów do jego budowy, musisz również poinformować o tym pracownika firmy.

To, że określony pojazd jest wyposażony w HDS nie oznacza jeszcze, iż nadaje się do każdego rodzaju pracy! Jeśli HDS ma być wykorzystany przy przeprowadzce upewnij się, że usługa obejmuje również przeniesienie przedmiotów we wskazane miejsce.

Ważna jest również lokalizacja, w której HDS będzie pracował. Jeśli chodzi o Warszawę, a miejsce pracy znajduje się w jej ścisłym centrum, przewoźnik musi dysponować odpowiednim zezwoleniem, uprawniającym go do wjazdu i realizowania powierzonych zadań w centrum Stolicy, a także do poruszania się drogami z ograniczeniem tonażowym dla samochodów ciężarowych. Istotna jest także dostępność miejsca – jeśli HDS ma być wykorzystywany poza drogami asfaltowymi, firma transportowa musi posiadać HDS-y terenowe, przystosowane do jazdy po nierównym czy niestabilnym podłożu.

Z kolei jeśli miejsce, do jakiego ma dotrzeć pojazd z HDS, posiada ograniczenia w postaci niskich czy wąskich podjazdów, upewnij się, czy w ofercie przewoźnika znajdują się takie, dla których dotarcie do tych miejsc będzie możliwe.

Warto współpracować z firmami, które posiadają szeroki asortyment pojazdów, które będą w stanie zrealizować także nietypowe zlecenia i usługi – w tym wyburzenia, odśnieżanie, roboty wysokościowe w podnośnikach koszowych itp.Wszystko zależy od Twoich potrzeb

Wynajmując hydrauliczny dźwig samochodowy musisz jasno określić swoje oczekiwania i potrzeby. Im dokładniej je sprecyzujesz, tym lepiej dopasowany zostanie do niej samochód z HDS. Wybierz firmę, która ma w ofercie szeroki zakres wykonywanych usług, a jeśli będziesz korzystał z usługi transportowej poza granice Polski, sprawdź, czy przewoźnik posiada stosowne zezwolenia. Jest też niezwykle istotne, aby przewożony przez przewoźnika towar objęty był ubezpieczeniem, a zatem upewnij się, czy usługa, z jakiej zamierzasz skorzystać, tego rodzaju ubezpieczenie obejmuje.

Transport pojazdem posiadającym HDS to najlepszy wybór wówczas, gdy zależy nam na szybkości i wygodzie, ponieważ praktyczny, zamontowany na samochodzie HDS pozwala na załadunek i rozładunek w zasadzie w dowolnym miejscu. Nic więc dziwnego, iż to rozwiązanie ma tak szerokie zastosowanie praktycznie w każdej branży, a korzysta z niego coraz więcej klientów.

Źródło: Avio-Star.pl

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl