Carsharing wkracza do Portu Łódź


Carsharing wkracza do Portu Łódź
2019-06-06
W Porcie Łódź można już korzystać z popularnych hybrydowych samochodów wypożyczanych na kilometry i czas. Ekologiczne pojazdy dostępne są na parkingu zewnętrznym Centrum tuż obok stacji ładowania samochodów elektrycznych. Wdrożona usługa to efekt współpracy Portu Łódź z operatorem Easyshare.

Na terenie Portu Łódź znajduje się parking rowerowy, stacja roweru miejskiego, a także ładowarka dla samochodów elektrycznych. Teraz łódzkie Centrum postawiło na kolejną usługę – ekologiczny miejski carsharing.

- Port Łódź ze względu na swoje położenie często odwiedzany jest przez Klientów poruszających się samochodami. Przy większych zakupach jest to po prostu najwygodniejszy sposób podróżowania. Teraz nasi Klienci, korzystając z carsharingu mogą połączyć  komfort jazdy autem z ekologicznym stylem życia, a przy okazji zaoszczędzić pieniądze związane z poruszaniem się prywatnym autem – mówi Bartłomiej Wojdak, marketing manager Portu Łódź - Chcemy by nasze Centrum wywierało pozytywny wpływ na otoczenie i czujemy się odpowiedzialni za miejsce, w którym funkcjonujemy dlatego zrównoważony rozwój i ekologiczne rozwiązania są dla nas bardzo ważne. Usługa carsharingu idealnie wpisuje się w te wartości – dodaje.

Samochody ( marki Toyota Yaris) zlokalizowane są w specjalnie wydzielonej strefie parkingowej Portu Łódź, a korzystać można z nich  po zarejestrowaniu się w aplikacji dostępnej na stronie https://easyshare.pl/ Wypożyczając auto hybrydowe płacimy tylko za przejechane kilometry oraz za czas, na jaki wynajmujemy samochód. Pojazdy są zawsze zatankowane, czyste, ubezpieczone i co istotne – wpływają na redukcję emisji spalin. Dodatkowo, kierowcy poruszający się po mieście takim wypożyczonym autem hybrydowym, mogą parkować samochód bezpłatnie na terenie całej miejskiej strefy, w której standardowo obowiązują

 

opłaty za pozostawienie pojazdu. Carsharing zdobył już wielu zwolenników wśród kierowców, a grono użytkowników tego typu pojazdów cały czas się zwiększa.

- Współpraca  z Portem Łódź to kolejny ukłon w stronę naszych użytkowników, którzy często pytali, czy strefa wynajmu Easyshare  zostanie rozszerzona o teren parkingu właśnie przy tym centrum handlowym, które jest bardzo popularnym i chętnie odwiedzanym miejscem. Od teraz, dzięki poszerzeniu strefy o wydzielony obszar parkingu przy Pabianickiej 245, można po przyjeździe zakończyć wynajem, udać się spokojnie na zakupy do Centrum, a następnie wynająć kolejne auto na powrót do domu - mówi Aneta Ogrodniczek – Prezes Zarządu Easyshare.

 

Na terenie Łodzi znajduje się ponad 100 oznaczonych miejsc parkingowych zarezerwowanych dla samochodów Easyshare. Dzięki współdzielonym formom mobilności, jeden samochód może być używany nawet 10 razy w ciągu doby. 


Redakcja Infomoto informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Infomoto nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

beyondpr

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl