Auto detailing – wszystko, co powinieneś wiedzieć!


Auto detailing – wszystko, co powinieneś wiedzieć!
2018-01-26
Każdy z nach chce mieć czysty, zadbany i zdrowy samochód. By jednak tak się stało, konieczne są regularne czynności konserwacyjno-czyszczące. Nie zawsze mamy czas, by dokładnie zająć się własnym samochodem. Co więcej, ogranicza nas również brak dostępu do profesjonalnych narzędzi i maszyn.

Z pomocą przychodzą zakłady auto detailingowe, które zatroszczą się o nasz samochód lepiej, niż ktokolwiek inny. W artykule poznasz sposoby pielęgnacji i konserwacji aut, z jakimi spotkasz się w zakładach auto detailingowych.

Przeczytaj również:


Etapy zewnętrznego auto detailingu

Auto detailing dzieli się na wewnętrzny – taki, który skupia się na czyszczeniu i konserwacji wnętrza pojazdu, a także zewnętrzny – służący odzyskaniu i zachowaniu blasku lakieru. Działania wykonywane na zewnątrz pojazdu to skorelowany i złożony proces, który wymaga cierpliwości, wprawy i użycia bezpiecznych oraz skutecznych środków chemicznych. Niemniej jednak finalny efekt wart jest każdego ml pianki, glinki i pasty polerskiej.Po pierwsze – dokładne mycie i suszenie

Na samym wstępie pojazdy są dokładnie myte. Mycie wstępne zwykle realizowane jest z pomocą aktywnej piany nakładanej za pomocą pianownicy. Po nałożeniu i spłukaniu piany nadchodzi czas na dokładne spłukiwanie brudu myjką ciśnieniową.

Dalej czyszczeniu ulegają wszelkie zakamarki i wnęki. W tym celu pracownicy zakładów auto detialingowych wykorzystują specjalne pędzelki detailingowe, którymi dokładnie traktują grill, klamki, wlew paliwa, zawiasy, czy wnęki drzwi.

Następnie przychodzi czas na umycie kół i nadkoli. Na tym etapie wykorzystywane są szczotki do felg i nadkoli i mocne środki czyszczące. Po dokładnym umyciu całego pojazdu przychodzi czas na kompleksowe wysuszenie – najlepiej poprzez przykładanie chłonnych ręczników, które zaabsorbują wodę.Glinkowanie i polerowanie

Jeśli samochód jest już czysty jak łza, przychodzi czas na glinkowanie. Proces ten służy dekontaminacji lakieru, a jego efekt uzależniony jest od trwałości wosku. Glinkowanie to trudny etap, którego niepowodzenie może skutkować porysowaniem lakieru. Dlatego też warto skorzystać z usług profesjonalnych zakładów auto detailingowych.

Jeśli cały lakier został równomiernie potraktowany glinką, przychodzi czas na polerowanie, które umożliwia skorygowanie stanu lakieru. Polerowanie wykonywane jest ręcznie lub mechanicznie.Wyczyszczenie pojazdu po poprzednich zabiegach

Glinka oraz polerka pozostawiają pewne niewielkie zabrudzenia. By je usunąć, stosuje się tzw. cleanery do lakieru. Są to środki polerująco-czyszczące, którymi czyści się lakier przed nałożeniem na niego wosku. Wystarczy dokładnie nałożyć cleaner i przetrzeć go ściereczkąz mikrofibry, by skutecznie oczyścić lakier.Ostatni etap – woskowanie

Woskowanie jet ostatnim etapem, który wydajnie konserwuje powłokę lakieru. Dobrej jakości wosk stosowany w zakładach auto detailingowych może utrzymać się na karoserii nawet przez pół roku. Wosk nakłada się za pomocą specjalnego aplikatora, a następnie dociera się go za pomocą ściereczki z grubej mikrofibry.

Tak wyczyszczony i zakonserwowany samochód będzie prezentował się pięknie przez kilka miesięcy. Po tym czasie warto ponownie skorzystać z usług zakładów auto detailingowych. Wybierając profesjonalne firmy cieszące się odpowiednią renomą, możemy być pewni, że nasze auto trafiło w najlepsze ręce. Taką gwarancję uzyskamy, korzystając z usług firmy Cars Care & More.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl