A czy Ty wymieniłeś już opony na zimowe?


A czy Ty wymieniłeś już opony na zimowe?
2018-01-08
W zasadzie to co roku mówimy, a tak naprawdę stwierdzamy, że `zima znów zaskoczyła drogowców. Niestety, ale tak jest. Co się dziwić jak mamy obecnie koniec grudnia, a wciąż nie wszyscy wymienili opony zimowe.

No cóż chyba pochłonęły ich przygotowania świąteczne. Gdy i Ty nie wymieniłeś jeszcze opon z letnich na zimowe, to jak najbardziej powinieneś zrobić to jak  najszybciej.

Przeczytaj również:

Wiadomo, że nie mamy czasu na wymianę opon i wciąż mamy coś innego do robienia, ale musimy w końcu je wymienić. Powinniśmy zrozumieć, że chodzi tylko i wyłącznie o nasze bezpieczeństwo jak i także o bezpieczeństwo pozostałych uczestników ruchu drogowego. Nie powinniśmy mieć najmniejszych wymówek. Tym bardziej, że obecnie istnieje i świetnie funkcjonuje coś takiego jak mobilna wulkanizacja. Co to oznacza? W bardzo, ale to bardzo dużym skrócie oznacza to, że wulkanizator przyjedzie do nas bezpośrednio i w wyznaczonym miejscu wymieni nam opony obecnie z letnich na zimowe czy też na wiosnę z zimowych na letnie. Zarówno jedna jak i druga wymiana jest równie istotna. Nie powinniśmy absolutnie o żadnej zapominać. Nie powinniśmy jej także odwlekać w nieskończoność, ponieważ naprawdę możemy być zaskoczeni przez mocne opady śniegu oraz przez mróz, a co za tym idzie możemy doprowadzić do poważnej stłuczki czy też nawet poważnego wypadku. Powinniśmy także regularnie pamiętać o serwisie opon. Jeśli chodzi o serwis opon, to jak najbardziej musimy wiedzieć, że nasze zimowe zarówno zimowe jak i także letnie ulegają zniszczeniu. Należy je serwisować jak i także co jakiś czas po prostu wymieniać na nowe czy też na używane, ale w lepszym stanie. A jak rozpoznać, że dana opona jest już kwalifikowana do wyrzucenia oraz że powinna ją zastąpić nowa? Jak najbardziej jest to bieżnik. Po prostu mierzy się bieżnik. Osoby, które nie mają o tym pojęcia powinny się poradzić wulkanizatora, który przysłowiowo mówiąc na oponach zęby zjadł.

Wychodząc z założenia, że nie robimy nikomu na złość, a tylko i wyłącznie narażamy swoje zdrowie i życie powinniśmy pilnować skrupulatnie wymiany opon. Gdy decydujemy się na wymianę opon na ostatnią chwilę, to niestety musimy liczyć się z tym, że terminy są bardzo długie.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl