5 kroków auto kasacji


5 kroków auto kasacji
2018-10-26
Poniżej zaprezentujemy równe pięć czynności, dzięki którym raz na zawsze pozbędziesz się swojego zużytego i zniszczonego samochodu, który na wskutek kolizji czy wypadku został trwale uszkodzony i nie nadaje się do użytkowania.

Zamiast trzymać go bezużytecznie w garażu możesz śmiało oddać go do auto kasacji, dzięki czemu dodatkowo zyskasz gotówkę od ręki. Przekonaj się jak łatwo jest zrealizować wszystkie te kroki, nawet nie wychodząc z domu.

Przeczytaj również:


Krok 1. Formularz zgłoszeniowy

Na samym  początku Twoim zadaniem będzie znaleźć najbliższy i profesjonalny skup samochodów wraz z możliwością auto kasacji w Warszawie. Najpewniej jest kierować się poleceniem godnej zaufania osoby, aczkolwiek łatwo można obecnie znaleźć wszystko w internecie i dowiedzieć się więcej na temat każdej firmy. Możesz poczytać o nich opinie innych użytkowników, sprawdzić ofertę na stronie www, a także zadzwonić i skontaktować się w celu uzyskania niezbędnych informacji.

Coraz częściej można spotkać się także z gotowym formularzem kontaktowym, który wystarczy uzupełnić, a skup już sam się do nas odezwie na dniach. Zatem bez konieczności wychodzenia z domu, możesz wysłać swoje zapytanie wraz z ofertą samochodu przeznaczonego do kasacji. Najczęściej wystarczy podaniu informacji na temat marki samochodu, roku produkcji, przebiegu kilometrów, ogólnego stanu czy nawet wysłania dodatkowych zdjęć, dzięki czemu skup z możliwością auto kasacji będzie mógł ocenić koszt.Krok 2. Negocjacje

Następnie, gdy firma skontaktuje się z nami w celu ustalenia szczegółów i wyceny Twojej oferty, można rozpocząć kolejny etap – negocjacji. Zazwyczaj w branży skupowania aut oraz ich kasowania istnieje możliwość prowadzenia rozmów odnośnie proponowanej ceny, która przede wszystkim ma wyjść z korzyścią dla Ciebie. Z pewnością taka opcja jest warta uwagi, ponieważ w przeciwnym razie musiałbyś próbować naprawić samochód albo sprzedać go na własną rękę, co jest znacznie bardziej uciążliwe.

Pamiętaj, by zachować zdrowy rozsądek i zimną krew podczas rozmów ze skupem, aby nie popełnić żadnego błędu i nie zażądać więcej albo mniej niż powinieneś. Niech wszystko znajdzie swój umiar i granice, a na pewno nie pożałujesz swojej decyzji.Krok 3. Odbiór samochodu

Po uzgodnieniu dogodnych dla obu stron warunków zlecenia można przejść już do konkretów, czyli ustalenia daty odbioru samochodu lawetą. Zazwyczaj taka usługa jest wliczona w cenę lub przeprowadzana darmowo dla klientów, którzy nie mają możliwości dostarczenia samochodu do skupu osobiście. Oto kolejna zaleta korzystania z alternatywy auto kasacji, dzięki której nie musisz martwić się o wszelkie drobiazgi, gdyż to firma ma zadanie myśleć za Ciebie i organizować cały przebieg procesu sprzedaży.Krok 4. Załatwienie formalności

Przy okazji odbioru samochodu do kasacji na miejscu będziesz miał do podpisania umowę sprzedaży samochodu według wcześniej ustalonych warunków. Oczywiście, wydaje nam się zbędne przypominanie o ponownym i dokładnym czytaniu treści umowy, aby nic w dalszym ciągu nas nie zaskoczyło ani nie rozczarowało.

To także można zaliczyć do korzystnych stron skupowania czy kasowania pojazdu, ponieważ o wszelkie formalności również nie musisz się martwić. Wszystko załatwiane jest na miejscu wraz z wystawieniem w późniejszym czasie zaświadczenia o demontażu pojazdu, który także jest warunkiem obowiązkowym dla Twojej pewności i bezpieczeństwa zawarcia wspólnej transakcji.Krok 5. Wypłata gotówki

I ostatni najdłużej wyczekiwany i najprzyjemniejszy etap realizacji auto kasacji, czyli wypłacenie należnej Ci kwoty za pozbycie się samochodu. Jak widać to banalnie proste i wymaga jedynie Twoich chęci, aby pozbyć się uszkodzonego samochodu i zyskać przy okazji za niego całkiem pokaźną sumę pieniędzy, które możesz już przeznaczyć na kupno nowego i lepszego modelu samochodu.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl