3 sposoby na tanie OC


3 sposoby na tanie OC
2017-10-13
W 2016 roku kierowcy musieli zmierzyć się z gwałtownymi podwyżkami OC. Obecnie ceny powoli się stabilizują, jednak jest to stabilizacja na wysokim poziomie składek. Czy mimo to da się znaleźć tanią polisę OC?

Wojna cenowa na rynku OC powodująca przez kilka lat straty ubezpieczycieli, wyższe odszkodowania wypłacane poszkodowanym w wypadkach, wprowadzenie podatku bankowego, likwidacja zwolnienia z VAT na usługi pomocowe dla towarzystw - przyczyn obecnych podwyżek OC jest wiele. 

Wiele jest jednak także sposobów na zmniejszenie ceny polisy. Eksperci porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl przedstawiają te najskuteczniejsze.

1. Bezpieczna jazda

Wiesz, o ile może wzrosnąć Twoje OC, jeśli w ostatnim roku zgłoszono szkodę z Twojego ubezpieczenia? Nawet o 50%. 

Bezpieczna jazda zawsze była najskuteczniejszym sposobem na zmniejszenie kosztów OC, ale obecnie jest to ważniejsze niż kiedykolwiek. Wcześniej ubezpieczyciele karali za szkodę wzrostem OC o 10-20%. Teraz ta podwyżka jest o wiele bardziej bolesna.

Staraj się zatem jeździć jak najbezpieczniej, a jeśli spowodujesz drobną szkodę, zastanów się, czy nie lepiej dogadać się z poszkodowanym kierowcą, że zapłacisz mu za zarysowanie z własnej kieszeni.

2. Porównuj ceny

Wszyscy ubezpieczyciele podnieśli ostatnio ceny ubezpieczeń, ale nadal różnica w koszcie OC dla tego samego kierowcy w zależności od ubezpieczyciela może wynieść nawet 1000 zł. Zakres ochrony dawany przez OC jest wszędzie taki sam, więc nie ma sensu przepłacać za polisę. 

Przed zakupem ubezpieczenia, skorzystaj zatem z porównywarki OC/AC i przekonaj się, kto ma dla Ciebie najlepszą ofertę.

3. Mała pojemność silnika

Jeżeli dopiero planujesz zakup auta, zastanów się nad wyborem takiego o małej pojemności silnika. Ubezpieczyciele nadal zwracają dużą uwagę na ten aspekt, mimo że obecnie większa pojemność nie oznacza automatycznie większej mocy samochodu.

Więcej sposobów na zmniejszenie składki ubezpieczenia odkrywamy w filmie: 10 sposobów na tanie OC


Redakcja Infomoto informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Infomoto nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Ubea.pl

Wasze komentarze (2):

  • avatar
    ~Adam34, 2019-03-03 08:07:48

    Cuk ma świetny kalkulator do porównywania cen polis i wyszukiwania najtańszego OC

  • avatar
    ~stef, 2017-10-15 12:29:01

    Gdzie wykupimy OC w najtańszej cenie możemy sobie sprawdzić na kalkulatorze cuk.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl