Znaczenie filtrów powietrza w eksploatacji samochodu


Znaczenie filtrów powietrza w eksploatacji samochodu
2014-01-28
Można powiedzieć, że silnik to serce każdego samochodu. Auto poruszające się po drodze zbiera powietrze, które następnie przechodzi właściwie przez całą jego strukturę, trafiając też do kabiny pasażerów.

Do maksymalizowania jakości pojazdu, a także zadowolenia z jazdy, przy jednoczesnym zwiększeniu aspektu eksploatacji należy zainwestować w profesjonalne filtry powietrza.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie InfoMoto.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

Dlaczego warto zainwestować w takie akcesoria?

Filtr działa właściwie cały czas po uruchomieniu samochodu, dlatego powinien być wykonany z wysokiej jakości materiałów i najlepiej, gdy jego jakość potwierdza mnóstwo pozytywnych opinii kierowców. Filtr powietrza ochrania silnik, krótko mówiąc przed pyłem, występującym w sporej ilości na krajowych drogach. Żaden właściciel auta nie chce uszkodzić silnika drobinkami, bo później konsekwencją są bardzo drogie naprawy, prowadzące do zminimalizowania wartości sprzętu.

O co trzeba zadbać podczas zakupu?

Źle zamontowany filtr, złej jakości nie tylko wzbudza groźbę przedostania się do silnika ogromnych nakładów pyłu. Uszkodzenia obejmują właściwie wszystkie elementy odpowiedzialne za moc. Im więcej cząsteczek zatrzymuje filtr, tym lepiej. Jak to sprawdzić? Wystarczy dotrzeć do branżowych testów, udostępnianych bardzo często przez samych sprzedawców, dla poprawienia zaufania podczas dokonywania zakupów. Filtr powietrza jest jednym z najczęściej wymienianych akcesoriów w samochodzie, podczas klasycznego przeglądu. Nauka samodzielnej wymiany oszczędza ostatecznie sporo pieniędzy, kiedy spotykasz znajomego mechanika. Im większa skala jazdy, tym częściej będziesz musiał wymieniać filtr, dlatego zawczasu należy zadbać o gęsty materiał jego wykonania, precyzyjne ułożenie, stałą obserwację wartości.

Jakie korzyści otrzymuje kierowca?

Większość nowoczesnych filtrów, wyższej klasy posiada odporność na wilgoć i zmienne warunki atmosferyczne. Chodzi w tym wypadku głównie o nagłe skoki temperatury. Dobry filtr zapewnia uczucie spokoju i brak hałasu podczas jazdy. Filtry sportowe natomiast zwiększają osiągi silnika. Trzeba uważać, aby dopasować filtr do rodzaju silnika i nie korzystać nigdy z uniwersalnych produktów. Standardowo filtry dzieli się na suche i mokre. W tych drugich zanieczyszczenia spotykają się z olejem. Sportowe odpowiedniki dodają natomiast przepustowości, jednak zwiększają napływ pyłu. Wynika to z potrzeb kierowców. Zwyczajowo filtry powietrza idealnie pochłaniają pyły na autostradach, najbardziej czystych, pod tym względem, a najgorzej radzą sobie w terenie, z prostych powodów.

Na co musisz uważać podczas eksploatacji samochodu?

Brak skupienia na filtrach powietrza podczas standardowej eksploatacji samochodu skutkuje na początku spadkiem mocy silnika, a później jego krytycznym uszkodzeniem. Inne negatywne symptomy to oczywiście niezbyt przyjemny klimat jazdy, nawet bóle głowy kierowcy i pasażerów, a także ekstremalny wzrost kosztów paliwa. 


Redakcja Infomoto informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Infomoto nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

brenna

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl