Wynajem busa bez kierowcy - na co zwrócić uwagę?


Wynajem busa bez kierowcy - na co zwrócić uwagę?
2019-12-08
Jeżeli chcemy wybrać się na wakacje w kilka osób, a nie mamy własnego samochodu, który pomieściłby całą naszą ekipę, to świetnym rozwiązaniem może być wynajem busa na wakacje.

W szczególności chodzi tu właśnie o taki pojazd, który jest jakby kompromisem między małym autem osobowym, a większym autobusem, który jest już autem wysoko gabarytowym. Zazwyczaj tego typu busy są rejestrowane jeszcze jako pojazdy 9-osobowe, co sprawia, że do ich prowadzenia wystarczy zwykłe prawo jazdy kategorii B, które posiada przecież prawie każdy. No a jak nietrudno się domyślić, interesuje nas właśnie wynajem busa bez kierowcy, aby dojechać nim wszędzie samodzielnie.Limity kilometrów w wypożyczalni busów 9-osobowych

Zanim jednak podejmiemy pochopną decyzję o tym, by udać się do pierwszej lepszej wypożyczalni pojazdów i wziąć pierwszy lepszy samochód, powinniśmy poczytać w internecie trochę na temat tego, jakie pułapki mogą na nas czyhać w związku z tanimi wypożyczalniami, które nie zawsze są godne zaufania. Na pewno taką główną sprawą, na którą musimy zwrócić podstawową uwagę, są limity kilometrów podczas wynajmu samochodów. Nie jest bowiem niestety tak, że wynajętym samochodem możemy jeździć kompletnie bez przerwy i nabijać kilometry bez końca. W przypadku wielu wypożyczalni, jak przykładowo Wynajem Busów Kuszewski, w umowie najmu powinien znajdować się zapis dotyczący limitu kilometrów, jaki można zrobić w danym okresie czasowym. Problem pojawia się wtedy, jeżeli w umowie takiego zapisu nie ma, ponieważ może to doprowadzać do niejasności i późniejszych problemów.

Bus do wynajęcia w wypożyczalni busów Kuszewski we Wrocławiu

Lepiej więc skorzystać z takiej wypożyczalni, która ustala jasny i konkretny, dzienny limit kilometrów dla danego pojazdu, bo wtedy możemy mieć pewność, że jeżeli go nie przekroczymy, to nie poniesiemy żadnych dodatkowych kosztów. Dodatkowo, zazwyczaj w umowie jest zapis polegający na tym, że każdy kilometr powyżej limitu jest dodatkowo płatny. Upewnijmy się więc, że nie jest to opłata z kosmosu, gdyby takie przekroczenie jednak nam się zdarzyło.Ubezpieczenie NWW wynajmowanego busa bez kierowcy

Koniecznością, o której absolutnie nie można zapominać, jeżeli wynajmujemy auto na wakacje, jest to, by bardzo dokładnie sprawdzić i zbadać początkowy stan auta. Nie chodzi tu oczywiście tylko o jakieś defekty techniczne, ale przede wszystkim od defekty kosmetyczne typu rysy czy otarcia. Dlaczego jest to tak ważne? Ano dlatego, by po powrocie auta do wypożyczalni, nie próbowano nam wmówić, że te rysy lub otarcia powstały na podstawie naszego niewłaściwego użytkowania.

Podróż busem 9 osobowym, wynajętym we wrocławskiej wypożyczalni busów Kuszewski

Zazwyczaj wypożyczalnie chwalą się też tym, że mają podstawowe ubezpieczenie OC. Warto jest jednak zwrócić uwagę na to, żeby auto było dodatkowo chronione finansowo w razie jakichś bardzo niekorzystnych zdarzeń losowych typu akty wandalizmu bądź kradzieże. Musimy się upewnić, że za takie losowe sytuacje nie przyjdzie nam zapłacić z własnej kieszeni.


Redakcja Infomoto informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Infomoto nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl