Wynajem aut dostawczych - czy to rzeczywiście się opłaca?


Wynajem aut dostawczych - czy to rzeczywiście się opłaca?
2019-12-16
Przedsiębiorcy, którzy w swojej działalności wykorzystują samochody dostawcze, mają dwie możliwości - potrzebne pojazdy mogą kupić lub skorzystać z opcji wynajmu. Ze względu na liczne korzyści coraz częściej decydują się na długoterminowy wynajem aut dostawczych.
Jednak czy to rzeczywiście się opłaca?
  1. Co oferuje wypożyczalnia samochodów dostawczych?
  2. Ile kosztuje wynajem aut dostawczych?

Opłacalność wynajmu zależy od potrzeb przedsiębiorcy, czyli jak często wykorzystywany jest samochód i na jakich trasach jeździ. Pod uwagę trzeba wziąć również koszty utrzymania samochodu, jego amortyzację i ubezpieczenie.

Co oferuje wypożyczalnia samochodów dostawczych?

Standardowa wypożyczalnia samochodów dostawczych dysponuje flotą aut dostawczych, które wynajmuje na z góry określony czas, nawet na jeden dzień. Cena wynajmu jest uzależniona od jego długości i marki samochodu - im lepsze i bardziej wyposażone auto, tym cena jest wyższa. Plusem jest fakt, że samochody dostawcze, jakie oferuje wypożyczalnia, są utrzymane w bardzo dobrym stanie technicznym oraz posiadają pakiet ubezpieczeń. Firma, która jest zainteresowana wynajmem, ponosi więc jedynie koszty samego wynajmu i paliwa; utrzymanie auta, jego naprawa i ubezpieczenie leży po stronie właściciela, czyli wypożyczalni. W ten sposób działa jedna z wypożyczalni samochodów dostawczych w Warszawie, oferująca swoim klientom wynajem aut marki Fiat.

Ile kosztuje wynajem aut dostawczych?

Cena za wynajem aut dostawczych obejmuje dwa składniki - koszt wynajmu oraz kaucję. Ta druga jest zwrotna, jednak stanowi wydatek, który trzeba ponieść przy odbieraniu samochodu z wypożyczalni.

Przykładowe ceny wynajmu samochodów dostawczych można prześledzić na przykładzie wypożyczalni edostawczy.pl. Koszty maleją wraz z wydłużeniem się okresu wynajmu, czyli im dłuższy jest okres korzystania z samochodu w ramach jednej umowy, tym firma zapłaci mniej za użytkowanie auta. Wypożyczalnia edostawczy.pl pobiera również kaucję oraz opłatę za przygotowanie samochodu, uzależnioną od marki pojazdu. Auta można odebrać osobiście z wypożyczalni lub poprosić o ich podstawienie w wybranym miejscu na terenie Warszawy (opcja ta jest dodatkowo płatna). Sumaryczny koszt usługi wynajmu jest więc zależny od czasu trwania umowy oraz modelu pojazdu.

Jeśli potrzeby wynajmującego wykraczają poza standardowy schemat, można skontaktować się z wypożyczalnią i poprosić o indywidualną wycenę usługi. Podobny system opłat obowiązuje w innych wypożyczalniach, zarówno w dużych miastach, takich jak Warszawa, Wrocław czy Poznań, jak i mniejszych miejscowościach.


Redakcja Infomoto informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Infomoto nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl