Wszystko, co musisz wiedzieć o e-bike'ach. Marka STORM radzi!


2023-11-23
Już co dziesiąty Polak posiada rower elektryczny na własność, a prawie połowa ankietowanych rozważa jego zakup w przyszłości - wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego.

Obecnie istnieje możliwość uzyskania dopłaty ze środków publicznych jedynie do zakupu samochodu elektrycznego. Gdyby dotyczyła ona również rowerów elektrycznych, aż 65% badanych zdecydowałoby się na ich zakup. Marka STORM, wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu, wprowadziła elektryki do swojej oferty już kilka miesięcy temu.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie InfoMoto.pl w kilka minut, poprzez platformy Link Buildingu


Przeczytaj również:

 Jednak prawdziwy boom na elektryki dopiero przed nami. Duży wpływ na to ma rozwijająca się infrastruktura rowerowa, a także sytuacja gospodarcza i stale rosnące ceny paliw. W dzisiejszym świecie, w którym technologia stale posuwa się naprzód, coraz więcej osób zaczyna zwracać uwagę na alternatywne środki transportu, które nie tylko są przyjazne dla środowiska, ale także stanowią efektywną i innowacyjną formę podróżowania.

Dlaczego e-bike?

To dobre rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą przemieszczać się sprawniej i szybciej docierać na miejsce E-bike gwarantuje ograniczenie wydatków na transport i rozwiązuje problem z miejscami do parkowania - szczególnie w centrum. Dodatkowo przyczynia się do zwiększenia mobilności osób, które ze względów zdrowotnych lub z racji wieku, nie mogą korzystać z tradycyjnego roweru.

Czasem z ust przeciwników rowerów elektrycznych można usłyszeć, że e-bike to nie rower, gdyż elektryka wykonuje za nas całą pracę. Mimo że rower ten korzysta z technologii elektrycznej, warto podkreślić, że taka forma transportu wcale nie oznacza rezygnacji z wysiłku fizycznego. Rower elektryczny, dzięki zastosowaniu wspomagania elektrycznego, umożliwia użytkownikowi dostosowanie intensywności wysiłku do własnych preferencji i kondycji fizycznej. To, jak bardzo zaangażujemy nasze mięśnie do pracy, zależy od naszych decyzji i ustawień e-bike'a. 

Elektryczna asysta w rowerach STORM może być regulowana, co pozwala na dostosowanie stopnia wsparcia do indywidualnych potrzeb. Dlatego też, choć e-bike ułatwia pokonywanie większych dystansów i terenów pagórkowatych, decyzja o stopniu wysiłku pozostaje w pełni w naszych rękach. To właśnie ta elastyczność i personalizacja sprawiają, że e-bike staje się atrakcyjnym rozwiązaniem dla różnych grup społecznych.

Konserwacja elektryka

O rower elektryczny należy dbać w taki sam sposób, jak o klasyczny odpowiednik. Regularne czyszczenie i kontrola stanu technicznego to must-have, szczególnie po jeździe w trudnym terenie. Podczas mycia zaleca się unikania nadmiernego moczenia elektroniki, a także korzystania z myjek wysokociśnieniowych. Pamiętaj, by następnym krokiem zawsze było osuszenie roweru, które pomoże zmniejszyć ryzyko korozji.

Silniki zastosowane w rowerach marki STORM są w zasadzie bezobsługowe, nie wymagają konserwacji czy smarowania i nie należy ich otwierać, ponieważ skutkuje to utratą gwarancji oraz może spowodować obniżenie wodoszczelności, a w konsekwencji zalanie. Zakres temperatury, w którym możemy używać baterii to od -20°C do aż 60°C.  Jednak nie zaleca się korzystania w temperaturach skrajnych tego zakresu. W przypadku przechowywania roweru radzimy trzymać, go w otoczeniu, gdzie temperatura będzie stabilna, w granicach 15-25°C – podkreśla Adam Ziętek, właściciel i założyciel marki STORM. 

Warto pamiętać również o tym, że jeżeli nie korzystamy z roweru elektrycznego zimą, to i tak co jakiś czas należy sprawdzić poziom naładowania baterii. Powinien oscylować na poziomie 40-60%.

E-bike STORM dla ceniących komfort

Rowery elektryczne marki STROM to nie tylko alternatywa dla tradycyjnych środków transportu - to nowy sposób na życie. Polski producent rowerów oferuje modele, zapewniające wszechstronność i komfort jazdy. Bez względu na to, czy używane będą do codziennych dojazdów do pracy, czy jako środek rekreacji, zapewniają wyjątkową wygodę i niezawodność. Rowery elektryczne są bardzo ciche w porównaniu do pojazdów z silnikami spalinowymi. Przesiadając się na nie, można przyczynić się do zmniejszenia emisji hałasu, co pozytywnie wpłynie na zdrowie i jakość życia mieszkańców w naszej okolicy.  

W ofercie marki znajdują się dwa rodzaje rowerów elektrycznych: e-mtb oraz e-trekking.

STORM stawia sobie za cel zmieniać świat na lepsze, będąc zawsze krok naprzód, jednocześnie pozwalając każdemu odnaleźć swoje miejsce na dwóch kółkach i wyruszyć w swoją drogę. Marka wyznaje filozofię mobilności, która łączy w sobie innowacje ze stylem. Branża rowerowa jest dynamiczna, a proponowanie klientom najnowocześniejszych, zróżnicowanych rozwiązań pozwala spełniać rozwijające się potrzeby coraz bardziej świadomych odbiorców.  Polski producent rowerów STORM cały czas się rozwija i poszukuje nowych rozwiązań, żeby spełniać potrzeby klientów, czego dowodem są wprowadzone przez niego do sprzedaży jednoślady elektryczne.

Źródła wykorzystanych badań: 

Polskie Stowarzyszenie Rowerowe, Użytkowanie rowerów elektrycznych oraz preferencje zakupowe, SW Research, kwiecień 2023 r.


Redakcja Infomoto informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Infomoto nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

AlexxandraTP

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl