Taurus Strike 440 – nowe boxy dachowe polskiej marki


Taurus Strike 440 – nowe boxy dachowe polskiej marki
2019-05-29
Na rynku pojawiły się nowe boxy dachowe polskiej firmy Taurus. Modele Taurus Strike 440 wyróżniają się aerodynamiczną konstrukcją, unikalnym designem oraz rozwiązaniami technologicznymi, które zapewniają odpowiedni poziom komfortu i bezpieczeństwa. Producent wskazuje, że bagażniki zaprojektowano z dużą dbałością o szczegóły oraz optymalne dostosowanie do potrzeb użytkowników.

Boxy dachowe Taurus Strike 440 to jedna z tegorocznych nowości, które wprowadziła na rynek polska firma Taurus, znana przede wszystkim z produkcji i dystrybucji boxów dachowych oraz uchwytów do samochodowego przewozu sprzętu specjalistycznego. Modele Strike to kolejna – obok serii Adventure, Altro, Easy i Xtreme – propozycja Taurusa w segmencie boxów dachowych.

Bezkompromisowy design

W trakcie projektowania nowego boxa dachowego zdecydowano się na zastosowanie unikalnych rozwiązań designerskich. Jak tłumaczy producent, bagażnik charakteryzuje się smukłymi kształtami oraz obniżoną podłogą. W konsekwencji Taurus Strike 440 w bardziej spójny sposób komponuje się z częścią dachową samochodu.

Strike to dogłębnie przemyślana konstrukcja – rezultat naszej wieloletniej obecności w branży oraz wsłuchiwania się w potrzeby klientów. Efektem jest stylowy i opływowy box dachowy, pasujący wizualnie do zdecydowanej większości współczesnych samochodów. Bagażnik jest dostępny obecnie w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej lub szarej nardo. Jego konstrukcja nie tylko nadaje dodatkowej elegancji, ale wpływa również pozytywnie na właściwości aerodynamiczne, co jest istotne ze względu na poziom zużycia paliwa” – wyjaśnia manager generalny w firmie Taurus, Robert Senczek.

Jak podkreśla Robert Senczek, w tylnej części boxa umieszczono również dyfuzory, dzięki którym zmniejszają się opory powietrza w trakcie jazdy. Cała konstrukcja jest stworzona z wytrzymałego tworzywa ABS.

Bezpiecznie i komfortowo

Kolejnym priorytetem dla projektantów były kwestie związane z zapewnieniem bezpieczeństwa oraz komfortu użytkowania. Producent zaznacza, że finalnie postanowiono wykorzystać cały szereg rozwiązań technologicznych, które ułatwiają korzystanie z boxa i odpowiednio zabezpieczają transport bagaży.

Montaż bagażnika jest prosty i szybki. Za pomocą innowacyjnego rozwiązania – Jaw System – wystarczy tutaj jedno kliknięcie. Taurus Strike 440 wykorzystuje również system obustronnego otwierania, dzięki czemu użytkownik ma swobodniejszy dostęp do wnętrza. Model ten pozwala też, w przypadku większości samochodów, na pełne otwarcie klapy bagażnika samochodowego. Co ważne, nowe boxy są kompatybilne ze zdecydowaną większością bagażników bazowych” – dodaje Robert Senczek.

Nowe boxy wyposażono również m.in. w trzypunktowy zamek centralny oraz specjalny system blokowania klucza, które chronią sprzęt przed kradzieżą. Zabezpieczone są także przewożone bagaże – można je bowiem zamocować przy użyciu wewnętrznych taśm będących na wyposażeniu boxów z rodziny Taurus. Spełnianie standardów bezpieczeństwa przez nowe bagażniki potwierdza dodatkowo atest TÜV.

Ładowność bagażników Taurus Strike 440 to 75 kg, a pojemność wynosi 440 l. Boxy są objęte 5-letnią gwarancją producenta, którą można przedłużyć dodatkowo o kolejny rok. Sugerowana cena bagażnika to 1649 zł.

Dane techniczne:

·         nazwa: Taurus Strike 440 – box dachowy

·         waga: 22 kg

·         wysokość: 35 cm

·         szerokość: 84 cm

·         długość: 199 cm

·         pojemność: 440 l

·         ładowność: 75 kg

·         montaż: Jaw System

·         obustronne otwieranie: tak

·         centralny zamek: tak

·         pojemność (narty): 6

·         maksymalna długość nart: 185 cm

·         pojemność (deski snowboardowe): 4

·         kolor: czarny (połysk), szary nardo (połysk)

·         atest TÜV: tak

·         gwarancja producenta: 5 lat

·         sugerowana cena detaliczna: 1649 zł

Oficjalny dystrybutor boxów dachowych marki Taurus:

https://www.taurus.info.pl/


Redakcja Infomoto informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Infomoto nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

tab2

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl