Spotawheel wchodzi do Polski. Chce powtórzyć sukces z Grecji


Spotawheel wchodzi do Polski. Chce powtórzyć sukces z Grecji
2019-08-20
Brytyjski start-up planuje zrewolucjonizować kupowanie i sprzedawanie samochodów w Polsce.

Spotawheel, firma technologiczna handlująca używanymi samochodami w internecie, zainaugurowała działalność w Polsce. Spółka chce przekonać Polaków do swojego unikatowego modelu biznesowego, dzięki któremu można kupić używane auto bez wychodzenia z domu. Spotawheel gwarantuje pełną obsługę transakcji, dając do pięciu lat gwarancji na sprzedawane przez siebie używane samochody.

Przeczytaj również:

 

Firma działa na rynku od 2016 roku, ale już zdołała kompletnie wywrócić rynek dilerów samochodowych w Grecji, gdzie w krótkim czasie zdobyła wiodącą pozycję, posiadając wyłącznie niewielką sieć fizycznych punktów sprzedaży. Innowacyjność modelu działania Spotawheel.pl zakłada bowiem, że większość działań sprzedażowych odbywa się online oraz bezpośrednio u klienta.

 

„Osoby chcące sprzedać swoje auto mogą zamówić na naszej stronie jego inspekcję przez współpracujących z nami niezależnych mechaników. Przegląd auta jest bardzo dokładny i obejmuje m.in. sprawdzenie historii serwisowania samochodu, przebiegu i ogólnego stanu technicznego. Tylko co 20 auto przechodzi taką inspekcję. Za auta, które ją przeszły, płacimy gotówką od ręki, a potem możemy je z czystym sumieniem sprzedawać naszym klientom dając na nie nawet 5 letnią gwarancję” – tłumaczy Charis Arvanitis, założyciel i dyrektor generalny firmy.    

 

Na stronie www.spotawheel.pl klient może przejrzeć oferowane samochody, a także zamówić jazdę próbną w dowolnym miejscu w Polsce. Po podjęciu decyzji zakupowej, pozostaje mu już tylko wybrać sposób finansowania oraz załatwić ograniczone do minimum formalności. Cały ten proces jest w pełni obsługiwany przez Spotawheel. Ostatni krok to dostawa samochodu wraz z certyfikatem gwarancyjnym oraz pełnym raportem o stanie pojazdu.

 

„Klient ma prawo do zwrotu zakupionego auta bez podania przyczyny. Warunki to: do 7 dni, do 300 kilometrów oraz stan techniczny auta zgodny z odbiorem. Możliwy jest też zakup samochodu online bez jazdy testowej. Mamy jednak świadomość, że rynek w Polsce może nie być jeszcze gotowy na taką rewolucję. Niemniej jednak już samo zaoferowanie możliwości kupna sprawdzonego używanego samochodu bez wychodzenia z domu daje nam dużą przewagę konkurencyjną” – mówi Charis Arvantis.

 

Spotawheel finansuje ekspansję w naszym kraju dzięki pozyskaniu 5 milionów euro od funduszy inwestycyjnych VentureFriendsVelocity Partners, a także od prywatnych inwestorów. Od początku swojego istnienia start-up łącznie pozyskał 8 milionów euro od zewnętrznych inwestorów.

 

Do tej pory Spotawheel.pl obsłużył ponad 70 tys. klientów. Firma zatrudnia 105 osób w Wielkiej Brytanii, Grecji i Polsce, posiadając w ofercie flotę 500 dokładnie sprawdzonych pojazdów. Polska ma być dla Spotawheel pierwszym po Grecji krokiem w podboju rynku aut używanych w Europie. Dodatkowe informacje o spółce są dostępne pod adresem: www.spotawheel.pl

Nadesłał:

PRS

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl