Samochód – konieczne narzędzie pracy?
W dzisiejszych czasach większość ludzi nie wyobraża sobie życia bez samochodu, zarówno w pracy jak i poza nią. Nie wszyscy mają jednak możliwość zakupu auta za dużą ilość gotówki, korzystają więc z innych, atrakcyjniejszych możliwości.
Należą do nich takie warianty jak na przykład leasing lub wynajem krótko i długookresowy. Ciekawą alternatywą dla wymienionych możliwości jest też korzystanie z usług korporacji taksówkowej.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie InfoMoto.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.: |
Z punktu widzenia pracowników, których podstawowym narzędziem jest samochód, np. przedstawicieli handlowych, konsultantów czy doradców spotykających się z klientami z całej Polski, zarówno leasing, jak i wynajem wydają się rozwiązaniem stosunkowo opłacalnym. W przypadku firm, które działają głównie w obrębie dużych miast i podróżują pomiędzy nimi niezbyt często, korzystając z usług kolei czy samolotów, a jej kontrahenci znajdują się w pobliżu, najlepszym rozwiązaniem jest opłata tylko za faktycznie przejechane kilometry.
Taką możliwość zapewnia długoterminowa umowa z korporacją taksówkową, gdzie firma płaci tylko za przejechany dystans, obowiązują preferencyjne stawki, nie ma opłat za parkowanie czy „bezczynny postój” auta w garażu i nie trzeba martwić się o bezpieczeństwo pojazdów pozostawionych na publicznych parkingach.
Obecnie korporacje taksówkowe starają się, aby pasażer zarówno indywidualny, jak i biznesowy miał możliwość wyboru dogodnego sposobu płatności za kurs oraz globalny dostęp do usługi. Dobrym przykładem takich działań jest Polska Sieć Taxi, system uruchomiony przez stołeczną Sawa Taxi, który zrzesza obecnie 20 największych polskich miast.
Korzyści wynikające ze współpracy z korporacją są widoczne od samego początku, ponieważ firmy płacą tylko za faktycznie przejechane kilometry, a pracownicy oszczędzają czas, który tracili stojąc w korkach lub poszukując miejsc parkingowych. Klienci zwracają szczególną uwagę na redukcję kosztów podróży służbowych oraz korzystne warunki finansowe. Z systemu Polska Sieć Taxi 19 123 korzysta już ponad 2000 firm – komentuje Aneta Ogrodniczek, Dyrektor Generalny Sawa Taxi Sp. z o.o.
Koszty związane z taksówkami firma może wliczyć w koszt uzyskania przychodu, a także w całości odliczyć podatek VAT, co nie jest możliwe w przypadku paliwa do samochodu leasingowego. W ramach umowy z korporacją taxi można liczyć też na dodatkowe usługi, takie jak przewóz przesyłki kurierskiej, odebranie ważnego gościa z lotniska czy nadanie przesyłki na pociąg.
Niezależnie od tego do jakich celów samochód będzie wykorzystywany, ważne jest aby poznać plusy i minusy wszystkich dostępnych rozwiązań. Zarówno firmy jak i klienci indywidualni muszą zadać sobie pytanie o zapotrzebowanie i wybrać formę, która spełnia ich wszystkie oczekiwania.
Nadesłał:
klok
|