Samochód dostawczy poleasingowy - czy warto?
Mała firma potrzebuje używanego samochodu dostawczego do swojej działalność. Wśród wielu opcji warto rozważyć ofertę aut dostawczych leasingowych.
Samochody poleasingowe dostawcze – na co można trafić?
Spotkać można 2 rodzaje aut poleasingowych dostawczych: takie, które jeździły w jakiejś flocie – czyli samochody, które w zależności od długości umowy leasingowej służyły jakiemuś przedsiębiorstwu od 3 do 5 lat. Po skończeniu umowy leasingobiorca wykupił je i wystawił na sprzedaż. Inna kategoria to poleasingowe auta dostawcze, które były przedmiotem wynajmu długoterminowego. w pierwszym przypadku za stan techniczny pojazdy odpowiedzialny był leasingobiorca. W wynajmie długoterminowym umowa zakładała najczęściej (w zależności od opcji CFM) czynsz uwzględniający koszty obsługi samochodu, a więc zarówno jego ubezpieczenie, koszty napraw wynikających ze zużycia, jak i systematyczne serwisowanie. W porównaniu z tradycyjnym leasingiem w przypadku wynajmu długoterminowego na kliencie (czasami na firmie wynajmującej) spoczywa większy obowiązek systematycznej obsługi pojazdu. Niezależnie, kto jest odpowiedzialny za serwis pojazdu, zawsze proces ten jest koordynowany bowiem przez firmę wynajmującą. Oddzielną kategoria mogą być auta dostawcze, które firma leasingowa windykowała – dzieje się tak wtedy, kiedy leasingobiorca nie płaci rat leasingowych. Rzecz jasna samochody dostawcze poleasingowe po windykacji mają najczęściej niski przebieg i bardzo dobry stan techniczny. Oferty samochodów poleasingowych możesz porównać na placpoleasingowy.pl
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie InfoMoto.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.: |
Auta dostawcze poleasingowe – czego możemy się spodziewać?
Renomowane firmy leasingowe mają tzw. centralne place poleasingowe, na które trafiają m.in.: samochody dostawcze poleasingowe. Jeśli firma wie czego szuka i znajduje taki samochód to można być pewnym, że auto poleasingowe dostawcze ma udokumentowaną historię: przebieg, serwis, pochodzenie. Na miejscu można sprawdzić historię takiego samochodu. Nie spotkamy się też z tzw. „picowaniem sprzedażowym”. Firmom leasingowym po prostu nie opłaca się podrasowywać auta poelasingowego. W dobrych firmach leasingowych, takich jak Raiffeisen Leasing, oferujących samochody dostawcze klient nie płaci za wycenę pojazdu (ta powinna być dokonywana przez niezależnych rzeczoznawców np. z firmy Dekra). Na miejscu można załatwić również kwestie finansowania takiego auta, a procedura trwa krótko.
Nadesłał:
slawek
|