Przygotowanie roweru przed sezonem


Przygotowanie roweru przed sezonem
2022-05-20
Zanim wyruszymy na pierwszą w tym roku przejażdżkę rowerową – koniecznie sprawdźmy stan techniczny naszego jednośladu. Za pomocą profesjonalnych preparatów z gamy rowerowej Soudal możemy we własnym zakresie wykonać podstawowe czynności konserwacyjne.

Wybierając rower jako środek codziennego transportu, unikamy kłopotliwych korków drogowych i komfortowo poruszamy się po mieście. Dodatkowo ograniczamy emisję spalin samochodowych i zażywamy zdrowej dawki ruchu, czyli dbamy o kondycję zarówno środowiska naturalnego, jak i naszego organizmu. Nie zapominajmy jednak, że warunkiem bezpiecznej jazdy na rowerze jest regularna kontrola jego stanu technicznego. Jeżeli nie używaliśmy roweru w zimowych miesiącach  – dokonajmy niezbędnego przeglądu. Naprawę usterek najlepiej pozostawić fachowcom, jednak niektóre zabiegi serwisowe możemy wykonać samodzielnie. W tym celu warto zastosować środki do pielęgnacji roweru opracowane przez firmę Soudal, która od 2015 roku wspiera w charakterze sponsora tytularnego profesjonalną drużynę kolarską Lotto Soudal.

Gama rowerowa marki Soudal obejmuje, po pierwsze, łatwe w aplikacji preparaty czyszczące, dzięki którym usuniemy uporczywy brud z każdego elementu roweru. Przy pomocy Środka do czyszczenia tarcz hamulcowych bez problemu pozbędziemy się smaru, oleju czy luźnych zanieczyszczeń z ruchomych powierzchni metalowych. Ten preparat w aerozolu nie powoduje korozji i diametralnie poprawia wydajność hamowania. Do usuwania zanieczyszczeń z łańcucha, a także z przednich i tylnych zębatek rekomendowany jest Środek do czyszczenia łańcucha. Z powodzeniem możemy go stosować na podłożach aluminiowych i karbonowych. Z kolei Środek do usuwania błota ułatwi nam dokładne oczyszczenie takich elementów, jak opony, kierownica czy rama rowerowa. Co istotne, preparat ten nie zawiera rozpuszczalników, ani kwasów i jest bezpieczny dla wszelkich typowych powierzchni.

Ponadto w gamie rowerowej Soudal znajdziemy m.in.: dostosowane do różnych warunków pogodowych smary do łańcucha (Smar do łańcucha na mokre warunki pogodowe, Smar do łańcucha na suche warunki pogodowe oraz Smar PTFT na każde warunki pogodowe), pasty montażowe (Pasta montażowa do części ruchomych i Pasta montażowa węglowa do części nieruchomych), Pastę ochronną silikonową, która skutecznie zabezpiecza przed korozją i eliminuje skrzypienie, oraz Środek do polerowania ram, który nadaje długotrwały połysk czyszczonym powierzchniom.


Redakcja Infomoto informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Infomoto nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

BestBrands

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl