Prawo jazdy po 4 czerwca 2018 - będzie trudniej!


2018-04-19
Jeżeli planujecie zrobić prawo jazdy, warto zapisać się na kurs już teraz, gdyż po 4 czerwca 2018 roku zasady ulegną zaostrzeniu i na nowych kierowców będą narzucone dodatkowe obowiązki.

Podstawowy kurs prawa jazdy trwa od 10 do 12 tygodniu, w tym wypadku dużo zależy od naszej dyspozycji czasowej. Każda szkoła nauki jazdy ma w swojej ofercie także kurs przyspieszony/ekspresowy, gdzie można przygotować się do egzaminu w zaledwie 17 dni. Nauka jazdy trwa 60 godzin, przy czym 30 godzin jest przeznaczonych na przyswojenie teorii, a pozostałe 30 na naukę jazdy praktycznej.

Przeczytaj również:

Na zajęciach teoretycznych kursant uczy się zasad i przepisów ruchu drogowego. Jeżeli planujecie zrobić prawo jazdy, warto zapisać się na kurs już teraz, gdyż po 4 czerwca 2018 roku zasady ulegną zaostrzeniu i na nowych kierowców będą narzucone dodatkowe obowiązki kierowcy oraz udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku. Po odbyciu kursu teoretycznego można przystąpić do praktycznej nauki jazdy. Zazwyczaj szkoły realizują je w ramach 15 jazd po 2 godziny. Oczywiście kurs można dowolnie modyfikować, jest też możliwość wykupienia dodatkowych godzin jazdy.

Ile kosztuje kurs na prawo jazdy?

Podstawowy kurs na prawo jazdy to koszt rzędu 1200-1600 złotych, każda szkoła wycenia swoje usługi indywidualnie. Podczas wyboru szkoły nauki jazdy nie należy kierować się wyłącznie ceną, najlepiej wcześniej przejrzeć opinie o wybranych placówkach. Nie każdy instruktor jazdy będzie w stanie odpowiednio przygotować nas do egzaminu, dlatego bardzo ważne jest to, żeby trafić w odpowiednie ręce. Dodatkowo cenione są kursy ekspresowe. Szkoły nauki jazdy starają się nie tylko rywalizować cenowo, lecz także dodatkowymi rabatami i udogodnieniami. Na stronie https://www.naukajazdyrobex.pl/ sprawdzimy nie tylko cennik kursów nauki jazdy kategorii B oraz A, lecz także poznamy możliwości, jakie oferuje szkoła dla swych kursantów.

Egzamin na prawo jazdy kategorii B

Egzaminy na prawo jazdy kategorii B przeprowadzane są w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego. To tam należy udać się po skończonym kursie prawa jazdy, by zapisać się na egzamin. W pierwszej kolejności trzeba zaliczyć egzamin teoretyczny. Egzamin teoretyczny ma formę testu i jest przeprowadzany w formie elektronicznej. Gdy uzyskamy odpowiednią ilość punktów, możemy przystąpić do egzaminu praktycznego.

Jak wygląda egzamin praktyczny?

Egzamin praktyczny rozpoczyna się od okazania egzaminatorowi ważnego dokumentu tożsamości. Następnie osoba zdająca zostaje poproszona o przygotowanie się do jazdy oraz sprawdzenie stanu technicznego pojazdu. Egzaminator losuje wcześniej pytania, jakie zostaną do nas przydzielone. Następnym krokiem jest wykonanie odpowiednich czynności na placu manewrowym, egzamin obejmuje jazdę wyznaczonym pasem ruchu do przodu i do tyłu oraz ruszanie z miejsca na wzniesieniu. Gdy plac manewrowy zostanie zaliczony, można wyruszyć na jazdę po mieście. Podczas jazdy w ruchu miejskim trzeba wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, obowiązków kierowcy, osoba egzaminowania zazwyczaj proszona jest także o zaprezentowanie manewru zawracania oraz parkowania.

Po 4 czerwca 2018 roku najprawdopodobniej nowych kierowców czekają zmiany, będzie trudniej i drożej. Osoby, które otrzymają prawo jazdy, będą musiały przejść dodatkowe kursy doszkalające, poza tym będą zobowiązani do oznakowania pojazdu zielonym listkiem, nałożone zostaną też dodatkowe ograniczenia prędkości.

Nadesłał:

wojtiii656

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl