Plan wprowadzenia aut elektrycznych - realia


Plan wprowadzenia aut elektrycznych - realia
2018-08-06
Po ostatniej rekonstrukcji rządu szumnie były zapowiadane utrzymanie planów, jakoby w ciągu 10 lat liczba samochodów elektrycznych miałaby się zwiększyć znacząco.
Przeczytaj również:
Perspektywa interesująca, niemniej jednak w warunkach polskich ciężko jest sobie wyobrazić sytuację masowych zakupów aut elektrycznych - szczególnie przy braku systemu motywacji. Zmniejszone hurtowe ceny paliw również nie wróżą niczego dobrego producentom samochodów elektrycznych. Czy więc jest to ślepy zaułek?
 
Polacy wolą... auta używane
 
Rok 2017, jeśli chodzi o ilość sprowadzonych samochodów używanych był rekordowym. To pokazuje, jak odrealnione są plany ministerstwa finansów oraz rządu. Niskie hurtowe ceny paliw zapowiadają jeszcze znaczne nasilenie tych tendencji, zauważa menager z firmy Stacja paliw Petropol. Niestety, ale wdrożenie samochodów elektrycznych będzie również niemożliwe z przyczyn infrastrukturalnych. Wciąż brakuje stanowisk do ładowania samochodów elektrycznych oraz hybrydowych. Hybrydy nie cieszą się zbyt dużą popularnością, a motyw motoryzacji opartej na węglowodorach wciąż mocno się trzyma w świadomości Polaków.
 
Co może na to wpłynąć?
 
Ciężko orzec, na pewno bardzo istotną kwestią okaże się stworzenie systemu zachęt, który odpowie na malejące hurtowe ceny paliw. Zarówno olej opałowy i olej napędowy na początku lutego 2018 znacząco potaniały, co nawet zwiększyło zainteresowanie samochodami spalinowymi. Jest to więc poważne ograniczenie, które przekładać się będzie na zasadność pewnych planów rozwojowych. System dotacji, zwolnienia z VAT-u etc. To wszystko może być bardzo dobrym krokiem, aby auta elektryczne zawitały w Polsce, nawet pomimo faktu, że hurtowe ceny paliw istotnie maleją. 
 
 
Czy więc jest to realne?
 
Będzie to realne, o ile program stanie się dobrze przemyślanym, a nie będzie jedynie pustym frazesem. Ma to istotne znaczenie i trzeba dokładnie opracować strategię wdrażania eko- technologii. To nie jest specjalnie trudne. Hurtowe ceny paliw mogą się jeszcze odmienić - niewykluczone, że znowu wzrośnie akcyza.
Nadesłał:

PETROPOL Sp. z o.o.
http://www.petropol.info.pl

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl