Odwieczne pytanie kierowcy – benzyna czy gaz


Odwieczne pytanie kierowcy – benzyna czy gaz
2018-02-26
Jesteś kierowcą i przy zakupie samochodu lub w trakcie jego użytkowania zadajesz sobie pytanie jeździć na benzynie czy zamontować gaz. Dowiedz się więcej i sprawdź co się opłaca w tym roku benzyna czy gaz 2018.

Benzyna, gaz czy diesel opinie i informacje

Wybierając samochód kierujesz się wieloma aspektami, uzależnionymi od Twoich potrzeb i wyobrażeń. Jeśli szukasz samochodu sportowego jego głównym wyznacznikiem są osiągi (przyspieszenie od 0 do 100 km/h) oraz wygląd (np. kolor czerwony), nie musi on mieć przestronnego wnętrza, miejsca na fotelik dziecięcy i co najważniejszy nie musi mało palić. Inaczej wygląda sytuacja, gdy szukasz samochodu rodzinnego zmieniają się priorytety, wtedy zależy Ci pojemności i przede wszystkim oszczędności (ponieważ pojawiają Ci się inne wydatki) – właśnie wtedy wybór samochodu na gaz wydaje się tym właściwym. Dlatego też wszystko zależy od tego czego oczekujesz od auta – co jest najlepsze benzyna, gaz, czy diesel – ciężko powiedzieć, ponieważ to kwestia indywidualna. Oczywiście warto zapytać użytkowników samochodów wykorzystujących poszczególny rodzaj paliwa, możesz także wpisać w wyszukiwarkę benzyna, gaz czy diesel opinie i informacje i znaleźć odpowiedź na to wielowymiarowe pytanie prosto od przeciwników i zwolenników np. samochodów z LPG. 

Przeczytaj również:

Jazda w liczbach, czyli benzyna gaz cena

Na początku roku nie było jakiś gwałtownych skoków w cenach paliw. Oczywiście ceny się zmieniają, różnią się również na poszczególnych stacjach paliwowych – ale uśredniając (ceny na luty 2018) benzyna Pb95 4,65 zł/litr, benzyna Pb98 5,05 zł/litr, olej napędowy ON 4,60 zł/lit, a autogaz LPG 2,15 zł/litr. Na pierwszy rzut oka cena gazu wygląda najkorzystniej, ale musisz pamiętać o kilku elementach – montaż gazu to koszt na poziomie od 2 500 zł do 4 500 zł, dodatkowym kosztem jest przegląd, do którego każdorazowo musisz doliczyć ok. 50 zł (za auto z LPG). Jeśli jednak masz już samochód z gazem 100 km jesteś w stanie przejechać za około 15 zł (7 litrów/ 100 km). W przypadku ekonomicznego samochodu wykorzystującego benzynę Pb95 za 100 km będziesz musiał zapłacić około 26 zł (5,5 litra/100 km). Co warto wybrać w tym roku benzyna czy gaz 2018? Jak sam widzisz odpowiedź jest bardziej złożona, jeśli chcesz znaleźć odpowiedź i dowiedzieć się jak jeszcze możesz oszczędzać pieniądze koniecznie zajrzyj na blog o oszczędzaniu Finagoo http://finagoo.pl/.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl