Nowoczesna pomoc drogowa i mobilne naprawy aut


Nowoczesna pomoc drogowa i mobilne naprawy aut
2020-09-08
Pomoc drogowa to obecnie nie tylko holowanie pojazdów. Pomoc drogowa to także diagnostyka i naprawy mechaniczne oraz elektryczne, przeprowadzane z dojazdem do Klienta. Czy możliwe jest aby pomoc drogowa zastąpiła warsztat samochodowy?

Nowoczesna Pomoc Drogowa

            Jeszcze niedawno pomoc drogowa zajmowała się jedynie holowaniem pojazdów i dysponowała wyłącznie lawetami. Kierowcy wzywali pomoc drogową w celu przetransportowania swojego auta, które uległo awarii lub kolizji na drodze. Dziś pomoc drogowa ma znacznie szerszy zakres usług i jest w stanie wykonać kompleksową naprawę awarii mechanicznych i elektrycznych w dowolnym miejscu np. pod domem, na drodze lub pod miejscem pracy.

Jak działa nowoczesna Pomoc Drogowa?

            Kamil Sieradzki – właściciel firmy Besthol Pomoc Drogowa powiedział: „Pomoc Drogowa, którą prowadzimy w Warszawie działa podobnie jak warsztat samochodowy z tą różnicą, że mechanik lub elektryk dojeżdża do Klienta a nie odwrotnie. Nasza Pomoc Drogowa nazywana jest niekiedy „mobilnym warsztatem samochodowym”, ponieważ wykonujemy diagnostykę komputerową i ogólną diagnozę awarii, a także naprawiamy auta „od ręki” - w miejscu wystąpienia usterki. Pomoc Drogowa to dziś nie tylko laweta i holowanie. Pomoc Drogowa Besthol to przede wszystkim wykwalifikowani specjaliści – mechanicy i elektrycy samochodowi, którzy są w stanie dojechać do Klienta pojazdem naprawczym i wykonać naprawę auta w każdych warunkach.”

mobilny warsztat samochodowy pomoc drogowa warszawa besthol.jpg

Pomoc Drogowa zamiast Stacjonarnego Serwisu Samochodowego?

            W bardzo wielu przypadkach Pomoc Drogowa może zastąpić Stacjonarny Serwis Samochodowy. Jak to możliwe? Zamiast holować auto do serwisu wystarczy wezwać pomoc drogową, która posiada „mobilny warsztat samochodowy”. Tego typu firmy są w stanie przyjechać do Klienta pod wskazany adres, wykonać diagnostykę samochodu i naprawić awarię auta „od ręki”. Pomoc Drogową wzywa się telefonicznie. Podczas rozmowy telefonicznej należy podać widoczne objawy awarii, miejsce postoju pojazdu i telefon kontaktowy. Następnie Pomoc Drogowa dobierze odpowiedni sprzęt i pojawi się w wyznaczonym miejscu o wyznaczonym czasie. W zależności od rodzaju usterki do Klienta przyjedzie mechanik lub elektryk samochodowy.

            Są jednak naprawy, których pomoc drogowa nie jest w stanie wykonać. Mowa tu np. o skomplikowanych naprawach silnika czy skrzyni biegów. W takich wypadkach konieczna będzie wizyta na warsztacie i wjechanie na podnośnik hydrauliczny. Jednak inne naprawy takie jak np. wymiana alternatora, wymiana rozrusznika, naprawa auto alarmu itd. bez problemu można wykonać korzystając z usług pomocy drogowej.

Zalety Pomocy Drogowej – Mobilnego Warsztatu

            Niewątpliwą zaletą tego typu rozwiązań jest oszczędność czasu, ponieważ wzywając pomoc drogową nie musimy dojeżdżać do stacjonarnego warsztatu i czekać na naprawę samochodu w poczekalni lub wracać do domu komunikacją miejską po to, by kolejnego dnia znów jechać na warsztat w celu odebrania auta.

            Pomoc Drogowa dojeżdża do Klientów, a Klienci w tym czasie mogą zająć się własnymi sprawami. Tego typu rozwiązanie może wydać się bardzo korzystne dla osób, które mają pod opieką dzieci i nie są w stanie dojechać do warsztatu osobiście. Ponadto podczas naprawy wykonywanej przez pomoc drogową właściciel niesprawnego auta może również obserwować cały proces naprawczy (co na hali warsztatowej zazwyczaj jest niemożliwe z uwagi na zasady bezpieczeństwa). Dodatkowo naprawiając samochód za pośrednictwem pomocy drogowej posiadającej usługi „mobilnego serwisu” nie musimy holować niesprawnego pojazdu, dzięki czemu oszczędzamy pieniądze, które w innym wypadku należałoby przeznaczyć na transport tegoż auta.

            Nowoczesna Pomoc Drogowa, czyli tzw. „Mobilny Serwis Samochodowy” nie zastąpi Stacjonarnego Warsztatu ale stanowi obecnie alternatywę dla osób ceniących oszczędność czasu i pieniędzy.


Redakcja Infomoto informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Infomoto nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl