Myjnia bezdotykowa - fakty i mity


Myjnia bezdotykowa - fakty i mity
2018-12-02
Wielu kierowców zamierzających umyć dokładnie samochód, doskonale zdaje sobie sprawę, że mycie go na swoim podwórku może zająć wiele czasu, a i tak nie będzie do końca skuteczne. O wiele lepszym rozwiązaniem jest umycie auta w specjalnie przeznaczonym do tego miejscu.

I tu pojawia się pytanie: jaką myjnię wybrać? Ostatnio coraz popularniejsze stają się myjnie bezdotykowe, na temat których pojawiło się wiele mitów, które warto obalić lub potwierdzić.

Przeczytaj również:


Działanie myjni bezdotykowych

Tego rodzaju myjnie działają na bazie urządzeń wysokociśnieniowych w oparciu o konkretne programy. Myjnie bezdotykowe wypuszczają na samochód strumień wody, która jest zmieszana z detergentami. Program dobiera się tutaj do stopnia zabrudzenia auta. Kiedy jest ono jedynie lekko zakurzone, może wystarczyć nawet sama woda. Na wysokiej klasy myjniach bezdotykowych stosuje się wodę zmiękczoną (osmotyczną). Sprawia to, że kiedy samochód wyschnie na lakierze nie widać tylu jasnych śladów (jak po zwykłej wodzie). Efekt jest nawet przy szybkim i pobieżnym myciu.

Bardziej zabrudzoną powłokę lakieru można umyć wodą połączoną z aktywnym środkiem myjącym, który rozmiękczy i usunie brud. Dopiero potem nadwozie spłukuje się czystą wodą. Ostatnimi etapami - które wybiera się dobrowolnie - mogą być woskowanie oraz nabłyszczanie. Do zalet tego rodzaju myjni można zaliczyć to, że umożliwiają one szybkie umycie samochodu. Wbrew powszechnych mitom - bez obaw o porysowanie karoserii, bo styka się z nią jedynie strumień wody. Takie myjnie są idealnym rozwiązaniem dla kierowców, którym zależy na czasie i chcą dość szybko umyć swój pojazd.Fakty i mity dotyczące myjni bezdotykowych

Wiele osób twierdzi, że na takiej myjni nie domyje się brudu. Oczywiście, gdy przyjedzie się na nią autem terenowym po offroadzie, które nie było czyszczone od dłuższego czasu - może być z tym problemem. Gdy jednak na myjni bezdotykowej znajdzie się średnio zabrudzony samochód, to uda się go domyć przy pomocy wysokiej jakości środków chemicznych (choć pochłonie to nieco więcej czasu niż np. zmyciu z auta kurzu).

Faktem będą zaś niskie ceny. Szczególnie w porównaniu do myjni ręcznych czy automatycznych. Jednorazowy koszt mycia wynosi tutaj mniej więcej 10-15 zł. Przy dużym pośpiechu i niewielkim zabrudzeniu cały proces może odbyć się nawet przy użyciu jednej monety. Dla porównania: w myjni ręcznej jest to 15-50 zł, a w automatycznej 15-40 zł. Myjnie bezdotykowe są też opłacalne dla ich właścicieli. Wszystko dlatego, że pasują do miejsc z dużym natężeniem ruchu, gdzie ważne jest zniwelowanie kolejek i szybkie umycie auta - będą więc miały wielu klientów. Co jeszcze warto wiedzieć o myjniach bezdotykowych?

Myjnie te sprawdzają się świetnie przy rutynowym czyszczeniu samochodu, przepłukaniu go z kurzu i brudu (jakie pojawiają się przy standardowym użytkowaniu). Istnieje opcja, by w myjni bezdotykowej pojawiła się jednak funkcja dodatkowej szczotki (z aktywną pianą), której można użyć w przypadku najtrudniejszych do usunięcia zabrudzeń (np. dość starych). Choć oczywiście skorzystanie z niej wydłuża czas mycia.

W myjni bezdotykowej - gdzie używa się dość silnego strumienia wody, należy uważać, by nie zalać nią wnętrza auta (ważne jest więc dokładne zamknięcie okien). Myjnia bezdotykowa zapewni szybkość mycia, pracę z wygodną lancą, a także możliwość dokładnego wypłukania progów, nadkoli i innych trudno dostępnych miejsc. Daje ona także możliwość wyboru wielu programów: od płukania czystą wodą aż po mycie z woskowaniem. Jest więc opcją naprawdę wygodną i funkcjonalną.

Więcej na temat myjnie bezdotykowych przeczytacie na stronie producenta http://mtautomatic.pl/.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl