Leasing samochodowy korzystny dla firmy?


Leasing samochodowy korzystny dla firmy?
2018-02-19
Uważany jest za najkorzystniejszą opcję? Czy leasing jest równie korzystny dla wszystkich, chcących kupić nowy samochód?

Hasło leasing doskonale zna każdy przedsiębiorca, zwłaszcza ten duży, bo to właśnie dla dużych i średnich firm oferty leasingowe są najkorzystniejsze. Jak w praktyce wygląda leasing? Właścicielem samochodu zgodnie z prawem jest bank, co powoduje że samochód jest tańszy, gdyż bank jest traktowany jako stały klient i może nabyć samochód po okazyjnej cenie. Kolejną zaletą leasingu dla firm jest fakt, że przedsiębiorstwo, które z niego korzysta utrzymuje finansową płynność, ponieważ nie ma w tym przypadku konieczności wpłacania jednorazowo wysokich kwot, a obowiązuje wyłącznie miesięczna rata. Dodatkowo ratę tę można wpisać w koszty uzyskania przychodu, czyli więcej pieniędzy zostaje w firmie.

Przeczytaj również:

O ile leasing dla dużych i średnich firm może okazać się najlepszą metodą nabycia samochodu, o tyle w przypadku małych, rodzinnych firm sytuacja jest mniej korzystna. Dlaczego? Koszty związane z miesięczną ratą mogą okazać się zbyt duże. Bardziej korzystna w tym przypadku może być rata kredytowa, gdyż okresy kredytowania są z reguły o wiele dłuższe niż czas opłacania rat leasingowych, co automatycznie wpływa na obniżenie wysokości raty.

Kolejną kwestią, nad którą warto się zastanowić to wybór instytucji finansowej, z której oferty skorzystamy. Tu trzeba uważać, bo często pod atrakcyjnymi hasłami typu „Leasing 100%” ukrywa się przynajmniej kilka opłat wstępnych. Najlepiej korzystać z zaufanych firm, które współpracują oficjalnie z producentem samochodu. Mamy wówczas pewność, że możemy takiej ofercie zaufać, wszystkie aspekty umowy są przejrzyste i dostosowane maksymalnie do potrzeb klienta. Skorzystanie z oferty oficjalnego partnera to także najszybsza droga (najmniej formalności) do odebrania kluczyków od nowego samochodu. Jako przykład można podać choćby współpracę Nissana z RCI Banque, który oferuje najkorzystniejsze oferty leasingowe na zakup samochodów Nissan: https://www.nissanfinance.pl/finansowanie/leasing.

\

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl