Łatwy i korzystny leasing samochodowy


Łatwy i korzystny leasing samochodowy
2014-06-28
Leasing samochodowy jest coraz bardziej popularnym sposobem na sfinansowanie zakupu pojazdu firmowego. Oferty firm leasingowych oraz leasingu producentów aut są coraz bardziej korzystne dla przedsiębiorców, ale też przepisy prawa wychodzą naprzeciw leasingobiorcom.

Znacznie więcej bowiem odnosi się korzyści przy tym rodzaju finansowania floty firmowej, niż przy zakupie przy pomocy gotówki czy kredytu.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie InfoMoto.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

Łatwiejsze formalności, większa dostępność

Leasing auta to inaczej sposób wypożyczenia środku transportu. Firma może w ten sposób stworzyć całą flotę pojazdów, od osobowych po ciężarowe. Podpisując umowę  leasingową, przedsiębiorca musi uiścić wpłatę własną, która stanowi od około 10% do 45% wartości pojazdu. Następnie płaci za każdy miesiąc użytkowania auta, a wysokość comiesięcznej wpłaty jest ustalana na podstawie długości umowy oraz wartości auta i wpłaty własnej. Na koniec umowy leasingobiorca zwykle wybiera, czy wykupuje je od leasingodawcy, czy decyduje się na przykład na zupełnie nowy samochód. Obecnie leasing samochodowy, w zależności od kryteriów firm oferujących tą usługę, jest o wiele bardziej dostępny niż jeszcze kilka lat temu. Coraz częściej z tej formy finansowania mogą skorzystać firmy bardzo młode. Nadal jednak część firm leasingowych wymaga przedstawienia zaświadczeń o niezaleganiu podatków w Urzędzie Skarbowym oraz składek w ZUS-ie. Jednak nadal proces zawierania umowy leasingowej jest o wiele prostszy niż proces starania się o kredyt na ten sam cel.

Opłacalność leasingu

Ten sposób finansowania firmowej floty samochodowej posiada szereg zalet. Biorąc auto w leasing firma nie obciąża swojej zdolności kredytowej, dlatego mając umowę leasingową nie trzeba się martwić, że trudniej będzie firmę rozwijać poprzez inwestycje ze środków kredytowanych. Ponadto raty leasingowe są wliczane do kosztów prowadzenia działalności, bez względu na to, czy jest to auto dostawcze, samochód przedstawiciela handlowego, czy limuzyna prezesa. Dodatkowo odliczenie podatku VAT może nastąpić po raz kolejny, jeśli wykupimy auto po zakończeniu umowy. Jest to możliwe, ponieważ umowa wykupu auta poleasingowego jest osobną transakcją cywilnoprawną. Oczywiście obowiązują limity, lecz w przypadku tylko niektórych aut i wynoszą 60% podatku VAT i maksymalnie 6000zł. Podatek VAT za samochody o masie powyżej 3,5 ton można za to odliczyć w całości.

Obowiązkowe ubezpieczenie auta

Biorąc auto w leasing przedsiębiorca musi liczyć się z tym, że teraz jego obowiązkowym ubezpieczeniem jest nie tylko OC, ale także AC, NNW oraz Assistace, jak na przykład w przypadku leasingu producenckiego SKODY. Jednak zaletą jest możliwość uzyskania bardzo atrakcyjnych warunków cenowych danej polisy ubezpieczeniowej oraz dostęp do dodatkowych ubezpieczeń pojazdu.


Redakcja Infomoto informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Infomoto nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl