Jak znaleźć dobrego mechanika i elektryka samochodowego?


Jak znaleźć dobrego mechanika i elektryka samochodowego?
2017-09-18
Poszukiwania odpowiednio wykwalifikowanego i godnego zaufania mechanika czy elektryka samochodowego mogą wydawać się nie lada wyzwaniem, szczególnie dla młodych, początkujących kierowców.

Istnieją jednak sposoby dzięki którym łatwo znaleźć prawdziwych specjalistów jeszcze przed udaniem się do konkretnego warsztatu. Jak to zrobić? Na co zwracać uwagę?

Przeczytaj również:

Krok 1.: Internet

            Czasami zdarza się tak, że nasi znajomi czy członkowie rodziny mogą powiedzieć nam, który mechanik samochodowy czy elektryk samochodowy jest prawdziwym, rzetelnym profesjonalistą, a z którym lepiej się w sprawie naprawy nie kontaktować. Niestety nie zawsze mamy możliwość zapoznania się z zadowolonymi klientami warsztatów. Nie każdy ma bowiem wśród bliskich mu osób kierowców, tym bardziej kierowców, którym udało się trafić na godny zaufania warsztat samochodowy. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest skorzystanie z Internetu, a dokładniej – popularnej internetowej wyszukiwarki. Wystarczy wpisać do niej frazę złożoną z rodzaju firmy, nazwy branży czy specjalisty, którego szukamy, oraz nazwy miasta, w którym żyjemy. W tym wypadku będzie to np. „warsztat samochodowy Warszawa”, „mechanika samochodowa Warszawa”, „mechanik samochodowy Warszawa” czy „elektryk samochodowy Warszawa”. Pozwoli to nam na szybkie odnalezienie działających w naszym mieście serwisów. Dodając do wspomnianych fraz słowo „opinie”, będziemy mieli szansę zapoznać się z komentarzami zadowolonych i niezadowolonych kierowców korzystających z usług tego typu firm.

Krok 2.: Kontakt telefoniczny

            Kolejnym krokiem jest skontaktowanie się z mechanikami pracującymi w danym serwisie. Na co zwracać uwagę podczas rozmowy telefonicznej z warsztatem? Na pytanie to odpowiada Kamil Sieradzki, mechanik z mobilnego warsztatu samochodowego i pomocy drogowej Besthol: „Podczas pierwszej rozmowy telefonicznej z warsztatem powinniśmy zwracać uwagę przede wszystkim na to, czy mechanik, z którym rozmawiamy, jest w stanie umówić się z nami na konkretny dzień oraz godzinę, a także czy jest rzeczowy i zainteresowany usterką. Zawsze powtarzam też, że warto już na samym początku, czyli właśnie rozmawiając z mechanikiem przez telefon, zapytać, czy wystawi on nam protokół przyjęcia pojazdu oraz czy wycenia naprawę podczas przeprowadzania diagnostyki. Te dwa elementy są bardzo istotne – jeśli jakiś mechanik samochodowy próbuje bagatelizować ich znaczenie, radziłbym jednak nie korzystać z jego usług.


Krok 3.: Wizyta w warsztacie

            Wybraliśmy danego mechanika lub elektryka samochodowego i umówiliśmy się na spotkanie… Co dalej? Pamiętajmy, że sam przyjazd do serwisu nie oznacza, iż nie możemy zrezygnować ze współpracy. Niekiedy będzie to nawet wskazane.           

Kamil Sieradzki wyjaśnia: „Dobry mechanik samochodowy – dokładnie tak, jak elektryk samochodowy – przeprowadza diagnostykę pojazdu, informuje klienta o usterce, a także o kosztach i terminie realizacji naprawy. Wszystkie tego typu dane powinny znaleźć się na odpowiednim dokumencie, który musi zostać podpisany przez obie strony zanim specjalista zabierze się do pracy. Jeśli unika on przygotowania kosztorysu, nie jest pewien, co dzieje się z samochodem, jeśli w warsztacie jest bałagan, a znajdujące się w nim samochody narażone na zniszczenia itd., nie traćmy czasu i szukajmy innego serwisu.”

Krok 4.: Dodatkowe atuty

            Tym, co przyciąga klientów do dobrych mechaników i elektryków samochodowych jest ich doświadczenie, odpowiednio wysokie kwalifikacje, rzetelność i terminowe wywiązywanie się z powierzonych im obowiązków. Warto jednak pamiętać, że, jako klienci, mamy prawo oczekiwać od warsztatów czegoś więcej – rabatów dla stałych klientów, łatwego kontaktu ze specjalistami czy usług mobilnych (z dojazdem do klienta). Coraz więcej auto serwisów wychodzi naprzeciw tego typu potrzebom i rozszerza swoją ofertę – warto śledzić ją na bieżąco i wybierać firmy, które zapewniają nam nie tylko wysokiej jakości usługi z zakresu mechaniki samochodowej, lecz również komfort oraz oszczędność czasu i pieniędzy.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl