Jak sprawnie i bezpiecznie się przeprowadzić ? Lista krok po kroku.


Jak sprawnie i bezpiecznie się przeprowadzić ? Lista krok po kroku.
2019-10-25
Przeprowadzka często u wielu osób wiąże się z dużą dawką nerwów. Jest to jedno z największych źródeł stresu dla Polaków i jest to całkowicie zrozumiałe !

Na liście zamieszczonej w tym artykule zbieramy wszelkie informacje, z którymi powinieneś się zapoznać przed, aby uniknąć niepotrzebnego stresu podczas przeprowadzki, od wyselekcjonowania dobrej firmy przeprowadzkowej w każdym większym mieście do wskazówek, jak zaprzyjaźnić się z nowymi sąsiadami.W tym konkretnym miejscu chcieliśmy udostępnić Ci pełną listę porad krok po kroku, do której możesz zawsze zajrzeć w razie potrzeby.Zanim zaczniesz finalizować przeprowadzkę , radzimy na początek :

Zaplanuj swój nowy dom lub mieszkanie. Dla większości z nas jest to przyjemna część która wymaga użycia wyobraźni. Planowanie nowego domu to świetny projekt pełen marzeń i możliwości. Planujesz duży telewizor, wymarzoną kuchnię lub pokój dziecięcy? Czy planujesz malowanie lub remont w nowym miejscu, aby urządzić się po swojemu ? To pierwsza rzecz, którą musisz zaplanować, ponieważ wpłynie to na twoją przeprowadzkę, meble, które musisz kupić lub sprzedać, profesjonalistów, których chcesz zatrudnić, i logistykę. Jeśli to możliwe, spróbuj przeprowadzić remont i malowanie przed przeprowadzką, w przeciwnym razie będziesz musiał żyć w swoich pudełkach przez kilka dni lub tygodni a w najgorszym przypadku nawet miesięcy. Po zakończeniu planowania rozpoczyna się przygotowanie do przenosin.KROK 1 - Pierwsze przygotowania - Planowanie przed przeprowadzką.

 • Jak tylko znajdziesz czas, wykonaj całkowite sprzątanie domu, mieszkania. Skorzystaj z okazji, aby wyrzucić wszelkie nagromadzone niepotrzebne śmieci i spakować kilka rzadko używanych przedmiotów. Ułatwi Ci to prace, kiedy naprawdę zacznie się pakowanie. Systematyczne pakowanie jest kluczem do sukcesu. To numer jeden na naszej liście. 
 • Utwórz cyfrową kopię wszystkich ważnych dokumentów, które masz w domu i zapisz je tam. 
 • Zrób listę dużych urządzeń AGD , RTV i mebli, które będziesz musiał przenieść. Będziesz potrzebował tego, aby zdecydować o wielkości ciężarówki lub uzyskać odpowiednią wycenę od specjalisty z firmy od Daje to również lepszy obraz zakresu pracy. Zrób koniecznie spis wszystkich swoich większych rzeczy! 
 • Zidentyfikuj przedmioty wymagające szczególnej opieki, takie jak obrazy i dzieła sztuki, szklane lub delikatne szafki. Musisz dobrać odpowiednie opakowanie i poinformować o tym fachowców od przeprowadzek. 
 • Jeśli to możliwe, dokonaj pomiarów pomieszczeń oraz wszelkich wymiarów wysokość windy oraz szerokość drzwi pod nowym adresem. Pomoże Ci to zaplanować rozmieszczenie mebli jak również zadecydować które meble należy rozebrać na mniejsze elementy przed transportem. 
 • Zrób listę rzeczy do rozdania lub sprzedaży. 
 • Jeśli planujesz wynająć miejsce na niektóre przedmioty, których nie chcesz sprzedawać ani rozdawać, zrób wcześniej odpowiedni rekonesans. 
 • Zaplanuj urlop w pracy na ten dzień. 
 • Pomyśl, jak sprawić, by ten dzień był zabawą dla dzieci. Mogą być przydatne, jeśli chodzi o pakowanie zabawek i przenoszenie małych pudełek. 
 • Znajdź kogoś, kto zaopiekuje się Twoimi zwierzętami w dniu przeprowadzki. To stresujące doświadczenie dla twojego najlepszego przyjaciela! 


KROK 2 - Zarezerwuj tremin ! - Jak wybrać najlepszą firmę do twojej przeprowadzki.

 • Zarezerwuj z wyprzedzeniem termin. Możesz to zrobić telefonicznie w większości dobrych firm zajmujących się przeprowadzkami. 
 • Wybierając firmę, oceń : Oceny z google maps, recenzje Google. Upewnij się, że usługodawca jest prawdziwym profesjonalistą!  
 • Nie kieruj się przy wyborze tylko ceną!Możesz być zaskoczony różnicą między firmami. Jednak nie bądź naiwny , finalnie nigdzie nie zapłacisz dużo mniej. Upewnij się, że oszacowanie jest wyczerpujące i realistyczne, biorąc pod uwagę to, co musisz przenieść. Niektóre firmy przeprowadzkowe mogą podawać niską cenę i zmieniać opłatę w dniu przeprowadzki. Także najniższa cena jest podejrzana albo się zmieni albo nie pracują tam profesjonaliści.   
 • Zapytaj, ilu ludzi będzie brało udział w zleceniu. 
 • Sprawdź, czy firma posiada ubezpieczenie na działalność związana z usługami przeprowadzek i jest ono uwzględnione w cenie. Czy firma świadcząca usługi przeprowadzek gwarantuje , że wszelkie przedmioty, które mogą zostać uszkodzone podczas przeprowadzki będą objęte ubezpieczeniem. 
 • Oto lista firm, którym możesz zaufać w większych miastach . Jeżeli chodzi o przeprowadzki Łódź to polecamy sprawdzone firmy :
 1. Maklau Przeprowadzki Łódź
 2. Kamparts Transport Łódź 
 • Znajdziesz wszystkie informacje niezbędne do podjęcia właściwej decyzji. 
 • Upewnij się, że masz do kogo zadzwonić.Weź telefon do szefa firmy !


KROK 3 - Lista materiałów które będą Ci potrzebne do pakowania i nie tylko:

Na tym etapie już wiesz, co będziesz przenosił (krok 1 naszego artykułu) i jak wybrać odpowiednią firmę do przeprowadzki (krok 2 naszego artykułu). Dlatego powinieneś być w stanie oszacować ilość potrzebnych materiałów do pakowania np. 

 1. kartonów do przeprowadzek ,
 2. folii stretch ,
 3. folii bąbelkowej ,
 4. tektury falistej,
 5. innych jeżeli będą Ci niezbędne.

Nadszedł czas, aby poświęcić czas na zebranie wszystkich tych materiałów lub dokonać zakupów rzeczy potrzebnych do przeprowadzki. 

Nie czekaj do ostatniej chwili aby je znaleźć, sklepy mogą być już zamknięte.

Ewentualnie dogadaj się z firmą przeprowadzkową aby oni dostarczyli Ci te materiały oczywiście za odpowiednią dopłatą.   

Zamów pudełka online lub zakup je w każdym z większych marketów budowlanych w naszym kraju. Koszt takiego pudełka to zazwyczaj od 7 do 12 złotych. Są to specjalnie składane kartony które mają odpowiednie uchwyty. Są również na tyle mocne ,że wytrzymają spokojnie obciążenie do 30 kg ! Możesz wtedy mieć pewność ,że twoje rzeczy są bezpieczne i przy noszeniu żaden przedmiot nie wypadnie od spodu. Możesz również wykorzystać kartony znalezione w sklepach spożywczych i innych sklepach. Jednak pamiętaj aby po zapakowaniu owinąć je solidnie grubą taśmą od spodu. Możesz również zakupić lub wypożyczyć plastikowe pudełka . Do przeprowadzki są potrzebne pasy transportowe ale zostaw to już fachowca z firmy. 

Nie łam sobie pleców o kilkaset złotych , zdrowie jest bezcenne i ktoś kto nie robi tego na co dzień może wyrządzić sobie sporą krzywdę. Rehabilitacja pleców potrafi być długa , uciążliwa i kosztowna.

Wózek lub platforma do przenoszenia ciężkich przedmiotów są niezbędne. Nie przejmuj się tym, każda firma transportowa je posiada i używa podczas zleceń.

Koce do bezpiecznego zabezpieczania mienia na aucie lub gąbki,  powinni mieć ze sobą Panowie którzy przyjadą po transport rzeczy . Podsumowanie :

Ta wiedza którą teraz zdobyłeś pozwoli Ci w tym trudnym i stresującym dla większości osób czasie zachować spokój. Będziesz mieć pewność ,że wszystko masz odpowiednio zaplanowane a Ty jesteś w stu procentach gotowy na wyprowadzkę. Twoja rodzina Ci za to podziękuje . Nie ma większej wartości od zadowolonej żony i uśmiechniętych dzieci. 

Życzymy Powodzenia !!!


Redakcja Infomoto informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Infomoto nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl