Jak pracodawca może zadbać o auto służbowe?
Auto służbowe to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia profesjonalnej firmy. Szczególnie ważne w przypadku wykonywania takich zawodów jak przedstawiciel handlowy czy oczywiście kierowca. Użytkowanie pojazdu służbowego wiąże się z kosztami.
Nierzadko, są one generowane nadmiernie ze względu na nieuczciwe lub nieefektywne korzystanie z niego przez pracowników. Pracodawca ma możliwość zadbania o samochód służbowy i kontrolowania swoich podwładnych.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie InfoMoto.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.: |
Sprawdź trasę
Śledzenie pojazdów gps to bardzo przydatna funkcja, która wpływa na nie tylko na efektywne wykorzystywanie pojazdu służbowego, ale również na jego bezpieczeństwo. System gps bazuje na wykorzystaniu pracy satelitów krążących wokół Ziemi. Przekazują one do przekaźnika dane zebrane z obserwacji. Śledzenie pojazdów gps daje bardzo dokładny wynik i precyzyjnie określa lokalizację. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu triangulacji, czyli systemowi analizy wyników, który działa w oparciu o odczyty z co najmniej trzech aktywnych satelitów. Sygnał wysyłany jest do jednostki nawigacyjnej, która umożliwia odczytanie danych. Mimo olbrzymiej odległości, jaką pokonuje transmitowany sygnał z satelity do urządzenia nawigacyjnego, odczyt lokalizacyjny jest precyzyjny. Dzięki temu, pracodawca zyskuje możliwość śledzenia drogi pojazdu służbowego. Ma to wiele zalet. Przede wszystkim, sprawdza się w firmach logistycznych. Analiza rozmieszczenia floty pojazdów pozwala na szybkie przypisanie zlecenia transportowego samochodowi, który znajduje się najbliżej punkt odbioru. To także możliwość analizowania pracy zatrudnionego, odwiedzanych przez niego punktów oraz ustalenia ewentualnego poświęcania czasu na prywatne sprawy. To wreszcie zabezpieczenie przeciw kradzieży pojazdu. Jeżeli dojdzie do takiej sytuacji, system określi, w którym miejscu pojazd się znajduje.
Kontrola paliwa
Kolejnym istotnym aspektem dbania o samochód służbowy jest kontrola paliwa, która generuje dokładne raporty spalania. System służący do tego bazuje na technologii gps oraz sondach paliwa umieszczonych w baku, a także przetwarzaniu informacji przez program komputerowy. Dzięki temu, zyskujemy informację na temat tankowania, upuszczania paliwa oraz jego wysokości jego zużycia. W ten sposób możemy wykluczyć nadużycia, wychwycić nieekonomiczną jazdę i używanie samochodu w celach prywatnych. Jest to podstawą do poczynienia oszczędności, a także zmniejszenia eksploatowania pojazdu.
Czystość to podstawa
W przypadku auta służbowego, jego żywotność stanowi bardzo ważny aspekt. W tym celu warto regularnie odwiedzać myjnię i nie dopuszczać do jazdy brudnym pojazdem. Zanieczyszczenia sprzyjają bowiem powstawaniu procesów korozyjnych, które niszczą karoserię.
Dodatkowa ochrona
Żeby zwiększyć wytrzymałość karoserii warto poddawać ją dodatkowym zabiegom ochronnym. Po umyciu auta, warto karoserię pokryć specjalnym woskiem lub lakierem, który zmniejszy przyklejanie się kurzu, pyły i brudu, a także zwiększy odporność na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, jak np. mróz czy opady śniegu. Dzięki temu, pojazd zyskuje jeszcze większą ochronę przed korozją.
Szybka reakcja na awarie
Bardzo istotne jest dokonywania szybkich i regularnych napraw w przypadku pojawiających się, nawet drobnych awarii. Uchroni to pojazd przed popadaniem w coraz większą niesprawność poszczególnych elementów. Natychmiastowa naprawa zapewni długotrwałą skuteczność układów i zwiększy komfort użytkowania pojazdu.
Nadesłał:
slawek
|