Jak dbać o kręgosłup w czasie podróży samochodem?


Jak dbać o kręgosłup w czasie podróży samochodem?
2018-01-19
Współczesny człowiek coraz więcej czasu spędza w samochodzie. Poruszamy się nim do pracy, na zakupy, a także w dalsze podróże, wyjeżdżając między innymi na wakacje. Podróżujemy samotnie, z rodziną i przyjaciółmi.
Zajęci kolejną podróżą i przygotowaniami do niej, często zapominamy jak ważny jest komfort podróży.

Dzięki niemu nie tylko jedziemy wygodnie, ale również troszczymy się o zdrowie swego kręgosłupa.Obciążenie kręgosłupa w podróży

Często nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo cierpi nasz kręgosłup w czasie wielogodzinnego podróżowania. Dowiadujemy się o tym dopiero wówczas kiedy pojawiają się pierwsze bóle. Tymczasem każda podróż czy to samochodem, autobusem, czy samolotem jest ogromnym obciążeniem dla naszego kręgosłupa. Podróż, czy to na fotelu kierowcy czy pasażera wiąże się z silnym napięciem mięśni, w efekcie czego, pojawia się zmęczenie i silny ból. Jak więc troszczyć się o nasz kręgosłup kiedy wyjeżdżamy na wakacje i kilka godzin musimy spędzić w pozycji siedzącej?

Przeczytaj również:


Jak ochronić kręgosłup w czasie podróży?

Podróżując powinniśmy skupić się na wielu aspektach, ale również wziąć pod uwagę zdrowie naszego kręgosłupa, oraz komfort całej podróży. Jeżeli chcemy zapewnić sobie komfortową podróż, w czasie której nie pojawi się ból powinniśmy robić regularne przerwy. Lekarze zalecają zatrzymywać się w czasie podróży, co dwie godziny. W tym czasie warto wykonać kilka skłonów, a także zrobić kilkuminutowy spacer.

Istotne w czasie podróży jest zachowanie prawidłowej pozycji ciała w pozycji siedzącej. Tutaj z pomocą przychodzą zarówno pasażerom, jak i kierowcom poduszki ortopedyczne, które zostały stworzone z myślą o osobach, jakie wiele czasu spędzają siedząc w samochodzie. Obecnie na rynku możemy zakupić ogromną ilość specjalistycznych poduszek ortopedycznych. Zostały one opracowane przez specjalistów po to, aby zatroszczyć się o zdrowy kręgosłup. Poduszki do samochodu są specjalnie profilowane i stanowią idealne oparcie dla pleców. Można wymienić tutaj korektory lędźwiowe czy poduszki wspierające odcinek szyjny kręgosłupa.Co zabrać ze sobą w podróż?

Oczywiście wybierając się w podróż pakujemy niezbędne rzeczy. Warto do naszego bagażu dodać jeszcze jeden element, jakim są poduszki ortopedyczne. Poduszki lędźwiowe zapewniają nam prawidłowe podparcie pleców w samochodzie, zaś specjalistycznie stworzone oparcie z wkładem wymusza przyjęcie prawidłowej postawy ciała. Jednocześnie zostają odciążone plecy a także zmniejsza się napięcie mięśni. Poduszki tego typu są doskonałym i w pełni kompleksowym rozwiązaniem aby wyeliminować ból kręgosłupa, oraz wspierać plecy. Poduszki ortopedyczne do siedzenia w samochodzie ułatwiają nam podróż i sprawiają, że przybywając na miejsce nie odczuwamy zmęczenia i bólu.Poduszki lędźwiowe w samochodzie

Nie tylko korektory lędźwiowe mogą być przydatne w podróży. Świetnie sprawdzą się również pełne poduszki, które pozwalają zachować naturalną krzywiznę kręgosłupa a także w pełni zapewniają wsparcie. Poduszki tego typu również powodują odciążenie dolnego odcinka kręgosłupa oraz ogólną wygodną podróż. Zaletą poduszek lędźwiowych jest fakt, że bardzo łatwo i szybko można je zamontować na oparciu każdego fotela.W czasie podróży zadbaj o komfort snu

Bardzo często podróżując zatrzymujemy się na nocleg. Pomimo, że jesteśmy poza domem również powinniśmy się troszczyć o komfort naszego snu. W tym celu w każdą podróż należy zabrać swoją poduszkę ortopedyczną. Dzięki temu bez względu na to gdzie się zatrzymamy zawsze możemy cieszyć się snem wysokiej jakości. Nasz odpoczynek w czasie wakacji jest równie istotny. Poduszki medyczne są specjalistycznie tworzone aby spełniły wymagania każdego klienta. Dzięki nim śpimy zdrowo, a przede wszystkim troszczymy się o kręgosłup. Zawsze pamiętaj o zdrowiu kręgosłupa i stawiaj go na pierwszym miejscu, bez względu na to gdzie się znajdziesz.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl