Jak dbać o czystość samochodów ciężarowych i specjalistycznych?


Jak dbać o czystość samochodów ciężarowych i specjalistycznych?
2018-07-12
Pojazdy ciężarowe z uwagi na swoją specyficzną konstrukcję, rozmiary i zastosowanie, wymagają specjalistycznego utrzymania, jeśli chodzi o czystość i obsługę techniczną.

Szczególnie samochody pracujące na budowach, wysypiskach śmieci i w innych, bardzo zanieczyszczonych miejscach, wymagają specjalnych zabiegów czyszczących. Dowiedzsię jak zadbać onadwozie i koła oraz jak skutecznie utrzymywaćw czystości samochód ciężarowy lub pojazd specjalny.

Przeczytaj również:

Samochody ciężarowe oraz pojazdy specjalne, pracujące przy budowie dróg, wykorzystywane w przemyśle budowlanym, należące do służb komunalnych czy wykorzystywane w różnych sektorach i gałęziach rolnictwa, z uwagi na specyficzne środowiskopracy, są najbardziej narażone na zanieczyszczenia. Konieczność ich konserwacji i utrzymania porządku generuje tym większe koszty, im częściej zachodzi potrzeba mycia lub czyszczenia. Niestety, w wielu przypadkach, regularne mycie podwozia lub czyszczenie kół jest konieczne, ze względu na gęsto osadzającysię brud, zalegającyna budowach, wysypiskach śmieci, drogach polnych i gruntowych. Dostępne w ofercie wielu firm myjnie przejazdowe i rolkowe pozwalają na skuteczne i kompleksowe czyszczenie pojazdów o specjalistycznej konstrukcji i niestandardowych gabarytach, usuwając najbardziej uciążliwe zanieczyszczenia.

Mycie podwozia

Specjalistyczne myjnie przystosowane do mycia podwozia dużych pojazdów znajdziemy na wyposażeniu firm posiadających własną flotę aut dostawczych i ciężarowych. Są to urządzenia produkcji krajowej lub zagranicznej, które – dzięki swojej specjalnej konstrukcji – zapewniają szybkie i sprawne usuwanie brudu osadzającego się na podwoziu samochodów. Tego rodzaju myjnie, choć mniejsze i nie tak zaawansowane, znajdziemy również w niektórych warsztatach samochodowych oraz na myjniach oferujących mycie podwozia aut osobowych. Tego rodzaju zabieg warto wykonać po zimie – kiedy nasze auto przez kilka miesięcy ma kontakt ze śniegiem, solą drogową i błotem pośniegowym.

Czyszczenie opon

Myjnie przejazdowe wyposażone są również w specjalistyczne dysze do czyszczenia kół i usuwania brudu z opon. Rozwiązanie to w zależności od rodzaju myjni może odbywać się etapami lub równocześnie (np. mycie razem ze szczotkowaniem). Konstrukcja myjni i zapotrzebowanie klientów mogą determinować różne rodzaje pomp i dysz, dla uzyskania optymalnego efektu.

Skuteczne mycie podwozia, czyszczenie opon oraz usuwanie brudu z dolnych partii samochodu, nie jest łatwe i wymaga zastosowania specjalistycznych środków chemicznych przeznaczonych do stosowania w myjniach przejazdowych lub rolkowych. W wielu krajach regularne czyszczenie pojazdów pracujących w trudnych warunkach jest obowiązkiem ustanowionym prawnie. Pozwala to utrzymywać lokalne drogi dojazdowe w czystości i podnosi stopień bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W Polsce, prawo nie nakłada na właścicieli pojazdów obowiązku mycia podwozia, jednak coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z faktu, że warto wykonywać tego typu czynności regularnie.

 

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl