Gdzie Najszybciej - Programowanie Immobilizera Warszawa


Gdzie Najszybciej - Programowanie Immobilizera Warszawa
2019-05-20
Jednym z najskuteczniejszych zabezpieczeń samochodów jest immobilizer. Został on wprowadzony na rynek około 1995 roku, a dziś już niemal każde auto posiada tę sprawdzoną funkcję. Problem pojawia się, gdy zgubimy kluczyk, ulegnie on zniszczeniu lub ktoś nam go ukradnie.

Dorobienie zapasowego klucza wiąże się w tym wypadku z programowaniem immobilizera. Firma kluczezamkisejfy.pl z Warszawy wykonuje takie usługi najszybciej, jak to możliwe, by klient mógł znów mieć dostęp do własnego auta.

Przeczytaj również:


Czym jest immobilizer?

Immobilizer polega na specjalnym zaprogramowaniu stacyjki i kluczyka tak, by auto mógł uruchomić tylko taki przyrząd, posiadający indywidualny kod. Po włożeniu kluczyka do stacyjki pojazdu, wysyłany jest sygnał, który sprawdza zgodność urządzeń. Gdy kluczyk zostaje uznany za właściwy, blokada zwalnia się i możliwe jest uruchomienie pojazdu.Sposoby programowania immobilizera

Rozwój technologii przyczynił się do rozbudowania rodzajów immobilizerów. Praktycznie każda marka ma swój indywidualny sposób na zabezpieczenie samochodów. Firma kluczezamkidrzwisejfy.pl stara się podążać za nowościami i stale podnosić swoje kwalifikacje w tej dziedzinie. To dlatego są w stanie zaprogramować niemal każdy immobilizer, a sprawę można załatwić w większości przypadków od ręki, czekając 20-40 minut.

Programowanie immobilizera Warszawa polega najczęściej na stworzeniu kopii z klucza głównego. Obecnie ten sposób można wykorzystać do niemal 50 procent pojazdów. To najszybsza forma kodowania kluczyków.

Innym sposobem jest programowanie klucza w samochodzie dzięki podłączeniu się do wtyków diagnostycznych. Dotyczy to pojazdów posiadających immobilizery nowszej generacji. Dzieje się tak dlatego, że systemy te nie mają stałych kodów, a są one generowane przy każdym uruchomieniu samochodu. Wówczas należy zsynchronizować oba podzespoły – kluczyk i stacyjkę – jednocześnie. Jest to już dłuższy proces i może trwać od 30 minut nawet do kilkunastu godzin.

Zdarza się też sytuacja, gdy klient gubi ostatnią sztukę kluczyków lub obawia się, że utracony (ukradziony) kluczyk może być wykorzystany do kradzieży auta. Procedura programowania takiego klucza jest zbliżona do opisanego wyżej. Czasami jest konieczność nawet demontażu licznika.Ile kosztuje programowanie immobilizera?

Cena za programowanie immobilizera w firmie kluczezamkidrzwisejfy.pl w Warszawie zależna jest od stopnia skomplikowania usługi oraz sposobu kodowania kluczyka. Kwoty wahają się od kilku do kilkudziesięciu złotych. Każdorazowo z klientem ustala się wszelkie szczegóły i informuje jaki rodzaj kodowania klucza będzie najkorzystniejszy.

Nowoczesne systemy sprawiają, że dorobienie kluczyka samochodowego nie jest tak prostą sprawą jak kiedyś, ale jednocześnie nasze auta są o wiele lepiej zabezpieczone. Sprawdzone i profesjonalne firmy, jak kluczezamkidrzwisejfy.pl z Warszawy wykonują takie usługi od ręki.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl