Dachser chce się umacniać w Wietnamie
Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych, chce wykorzystać potencjał gospodarczy Wietnamu i jego rosnącą rolę w azjatyckim oraz globalnym handlu. Znaczący wzrost eksportu i liczne inwestycje światowych firm – to tylko niektóre z czynników stymulujących wietnamską gospodarkę.
Podążając za tymi trendami Dachser planuje rozszerzać działalność swoich oddziałów w Hanoi i w Ho Chi Minh City.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie InfoMoto.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.: |
Wietnam jest jednym z miejsc, do których wielu producentów przeniosło swoje zakłady w poszukiwaniu niższych kosztów płac i produkcji. Dachser znalazł się w tym kraju podążając za swoimi klientami i z dwóch oddziałów - w Hanoi oraz w Ho Chi Minh City (dawniej Sajgonie) – realizuje zamówienia głównie dla przemysłu odzieżowego, motoryzacyjnego, ciężkiego oraz tworzyw sztucznych. Jednocześnie w Wietnamie są obecni giganci tacy jak Samsung, Hon Hai Precision, LG Innotek, Foxcon, Microsoft czy Intel, inwestujący znaczne środki. W ten sposób wprowadzają kraj na zupełnie nowy poziom rozwoju, jako centrum zaawansowanych technologii.
- Można się spodziewać, że Wietnam stanie się kluczowym hubem dla handlu międzynarodowego. Dlatego też chcemy znacznie rozwinąć nasze oddziały w Hanoi i Ho Chi Minh City, a także zwiększyć oferowaną przestrzeń ładunkową. Mamy nadzieję, że wietnamski rząd rzeczywiście zrealizuje swoje plany dotyczące rozbudowy portów i infrastruktury, ponieważ jest to jedyna droga dla rozwoju Wietnamu – mówi Jean Cassiot, Dyrektor Generalny Dachser Air & Sea Logistics w Wietnamie.
Dla kraju będącego producentem produktów rolnych i tanich wyrobów tekstylnych, przekształcenie gospodarki w ciągu zaledwie 30 lat w lokalizację przemysłową z potencjałem dla rozwoju branży high-tech jest z pewnością ogromnym osiągnięciem. Jest to spowodowane przede wszystkim licznymi umowami handlowymi, które Wietnam podpisał w ciągu ostatnich kilku lat, np. z Unią Europejską (EVFTA). Ponadto, Wietnam jest także członkiem Partnerstwa Transpacyficznego (TPP). Do największych partnerów handlowych Wietnamu należą Chiny, do których w 2016 roku eksportowano towary o łącznej wartości 22 miliardów dolarów, a także inne kraje członkowskie ASEAN-u (Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodniej) oraz Indie – już same te państwa stanowią ogromny rynek z ponad dwoma miliardami ludzi. Mimo tego, że w Wietnamie nie brakuje wyzwań gospodarczych, obecne warunki sprzyjają dalszemu wzrostowi, w których swoje szanse upatruje także Dachser.
Nadesłał:
PractumConsulting
|