Czym jest autoholowanie?


Czym jest autoholowanie?
2022-12-23
Niezależnie od tego, czy jesteś czynnym kierowcą czy może poruszasz się samochodem tylko okazjonalnie - warto znać pojęcia, z którymi możesz się spotkać w swojej przygodzie z pojazdami.

Poniżej przyjrzymy się jednemu z aspektów pomocy drogowej, czyli holowaniu auta.

Jak przebiega autoholowanie?

Gdzie pomoc drogowa zawiezie auto po holowaniu?Jak przebiega autoholowanie?

W sytuacji, gdy podczas kierowania pojazdem dojdzie do jego uszkodzenia - wówczas konieczne będzie skorzystanie ze wsparcia pomocy drogowej. W myśl zasady "przezorny zawsze ubezpieczony" - warto mieć zawczasu zapisany numer do sprawdzonej firmy świadczącej całodobowe usługi pomocy drogowej. Dzięki temu w razie potrzeby nie będziesz musiał korzystać z pomocy przypadkowego przedsiębiorstwa. Przykład stanowi tu choćby: https://drogowipomocnicy.pl/holowanie-warszawa-24h-24h/. Kontaktując się z jej przedstawicielem możesz liczyć na sprawny przyjazd pojazdu z lawetą, który zabierze uszkodzone auto z drogi i odwiezie je do wybranego warsztatu. Dzięki temu nie musisz martwić się o samodzielne usuwanie pojazdu i jego transport do bezpiecznego miejsca. Gdy na miejscu zjawi się kierowca z lawetą - reszta czynności przebiega już wyjątkowo szybko. Jeden z pierwszych etapów stanowi odpowiednie oznakowanie miejsca, w którym będzie podstawiona laweta. Zazwyczaj jest to dobrze znany żółty sygnał ostrzegawczy.Gdzie pomoc drogowa zawiezie auto po holowaniu?

Po zabraniu auta na lawetę jest ono zabierane do wybranego warsztatu w celu przeprowadzenia naprawy. Jest tu kilka możliwości - może to być np. autoryzowany serwis danej marki, albo niezależny warsztat. Decyzja o tym, gdzie będzie skierowane auto zależy od tego, kto będzie finansować naprawę czyli albo klient albo ubezpieczyciel. Po otrzymaniu auta zastępczego będziesz mógł kontynuować jazdę. Jak widzisz warto mieć zapisany numer do sprawdzonej firmy, która bez względu na porę dnia czy nocy będzie w stanie wesprzeć Cię w przypadku uszkodzenia pojazdu. Przejrzyj proponowane warunki współpracy w nagłych przypadkach na stronie: https://drogowipomocnicy.pl/laweta-warszawa/.

Powyższy poradnik powinien wyczerpać temat holowania auta. Podsumowując - wskazówka dla Ciebie powinna dotyczyć tego, aby wyposażyć się w kontakt do sprawdzonej firmy zajmującej się holowaniem pojazdów. Dzięki temu na pewno będziesz czuć się bezpieczniej, a może poratujesz kogoś w potrzebie. To z pewnością prędzej czy później może okazać się potrzebne np. w Twoim bliskim otoczeniu. 


Źródło fotografii: pixabay.com
Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Źródło fotografii: pexels.com
Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/


Redakcja Infomoto informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Infomoto nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl