Czujesz lato? Na drodze zachowaj czujność


Czujesz lato? Na drodze zachowaj czujność
2019-06-16
Czas wystrzelić z garażu! Lato to najlepsza pora roku. Początek marca zwykle otwiera sezon motocyklowy, co oznacza ekscytację, przyjemność i wyjątkową frajdę, ale czerwiec to już pełnia sezonu.

Wielu motocyklistów zapomina jednak o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy i po pierwszych doświadczeniach wiosny w pełni sezonu pozwalają sobie na więcej, co potrafi źle się skończyć. Jak nie jeździć motocyklem latem?

Przeczytaj również:

Letni przegląd dobry dla maruderów

Mało kto zastanawia się, po co robić przegląd wiosną czy latem. Przecież motocykl jeździł zimą, wiele mu się w tym garażu czy tam pod chmurką nie pogorszyło. Jeśli tak myślisz, to nie zdziw się, gdy daleko nie zajedziesz… Przed pełnym odkręceniem manetki w sezonie trzeba sprawdzić stan maszyny.

Na pełnym gazie albo wcale

Pierwszy start, pierwszy gaz, mistrzostwa świata… Przecież nie odpuścisz temu byczkowi na ścigaczu! Poczekaj, lepiej zatrzymaj się przy nim, gdy będzie potrzebował pomocy lub po prostu pomachaj mu, mijając go siedzącego przy drodze. Mądrze korzystaj z gazu, a nie tylko dalej, ale i przyjemniej będzie Ci się szusowało.

Damskie akcesoria motocyklowe to wiocha

No tak, po co przygotować sobie ubranie, odwiedzić serwis akcesoriów motocyklowych dla kobiet i poszukać ubrań dla siebie… Przecież na motocyklu liczy się prędkość, wiatr we włosach i gaz do dechy… Wyprzedzam, trochę się wepchnę, luz. Też nie przepadasz za tymi, które udają, że są najlepsi we wszystkim?

Odpoczynek poprawia umiejętności… akcesoriów motocyklowych dla kobiet

Koniec sezonu był naprawdę niezły. Już fajnie składałaś się w zakrętach i jazda sprawiała Ci mega frajdę? No to już od pierwszego dnia sezonu, jak gdyby nigdy nic, powtórz kilka manewrów. Nie zdziw się jednak, jak zamiast frajdy, poczujesz twardą ziemię, która zdecydowanie nie trzyma tak, jak przed zimą. Skoro damskie akcesoria motocyklowe wymagają odświeżenia, Twoje umiejętności też.

Liczmy na dobrą pamięć kierowców

Która z nas tak naprawdę pamięta o kierowcach? Na początku sezonu, dopóki nie będziemy świadkami nieuniknionego, prawie żadna. Ok, to oni zapominają o naszej obecności, przyzwyczajeni do zimowej i wiosennej jazdy. Ale to nie zwalnia nas z obowiązku im o tym przypomnienia. Wyprzedzaj fakty i nie daj się zaskoczyć nieświadomemu swoich wad kierowcy. Zdrowie masz jedno. Zadbaj też o rozpoznawalność na drodze, buduj wspólnie z innymi wspólnotę na drodze. Bardzo fajnym gadżetem są personalizowane naklejki na motocykle i kask - zrobisz swoją na Pasters.net.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl